کاربردهای تخصصی اینورتر در صنعت – جدیدترین مدل و معرفی نمایندگی معتبر

درایو AC (اینورتر صنعتی) چیست؟

هنگامی که از کلمه درایو AC صحبت می شود منظور از این این کلمه دستگاهی است که سرعت موتورها را کنترل می کند، مثلاً در سیستم های تهویه هوا، یخچال و فریزر و لامپهای فلورسنت و حتی آسانسور یا قطارهای پر سرعت نیز مورد استفاده می باشد.

درایو AC (اینورتر صنعتی) چیست؟

برای تهویه مطبوع، درایو AC یا اینورتر صنعتی سرعت موتورها را تغییر می دهد و با تنظیم حجم هوا به شما این امکان را می دهد تا در دمای مطبوع تری تنفس کنید.

از آنجا که یک اینورتر صنعتی یا درایو AC سرعت چرخش شفت موتور را کنترل می کند تا موتور بیش از حد لازم سرعت نگیرد ، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش CO2 نیز می شود.

استفاده از درایوهای AC یا همان اینورتر صنعتی به طور چشمگیری بهره وری کارخانه را افزایش داده و به توسعه صنعتی کمک شایانی کرده است.

با استفاده از درایوهای AC می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد، شروع نرم و توقف نرم را ایجاد کرد، مصرف انرژی را کم کرد و آزادانه تغییر جهت چرخش موتور را محقق ساخت. در این بخش کاربرد اینورتر صنعتی یا درایو AC در کاربردهای مختلف صنعتی توضیح داده شده است.

سرعت / گشتاور با تغییر فرکانس کنترل می شود

درایوهای AC از دهه ۱۹۷۰ میلادی در میان همگان رایج شده است، برای اولین بار در نساجی از اینورتر صنعتی استفاده شد. صنعت نساجی از فرآیندهای متنوعی تشکیل شده است و الزامات مربوط به درایوها بسته به کاربرد متفاوت است.

بیایید به یک مثال در مورد کنترل Winder در فرآیند ریسندگی نگاهی بیندازیم. winder با استفاده از یک رول نخ کشیده را جمع می کند و برای کنترل کشش با سرعت زیاد حرکت می کند.

سرعت / گشتاور با تغییر فرکانس کنترل می شود

ماشین آلات تولید کاغذ نیز دارای پروسه ای پیچیده مانند دستگاه نساجی هستند و باید سرعت چرخش رول های کاغذ دقیق کنترل شود.

اینورتر صنعتی یا درایو AC با تغییر فرکانس می تواند به راحتی سرعت موتور و گشتاور را تغییر دهد و کنترل  بسیار دقیق را ایجاد کند .

ذخیره انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی را می توان با تغییر آزادانه سرعت چرخش موتور و کار نکردن دستگاه بیش از حد لازم، تحقق بخشید.

به عنوان مثال در مورد دمنده های فن، جریان هوا با افزایش یا کاهش مقاومت هوا با یک دمپر (شیر) تنظیم می شود. حتی اگر حجم هوا کاهش یابد، میزان مصرف برق آنقدر هم کاهش نمی یابد.

همین امر در مورد پمپ ها نیز صدق می کند، جایی که معمولاً سرعت جریان توسط دریچه ها تنظیم می شود. موتور محرکه با ظرفیت کامل کار می کند و انرژی مصرف می کند. در مقاله مربوط به اینورتر پمپ بیشتر و مفصل تر در این باره توضیح داده شده است.

با استفاده از درایو AC یا همان اینورتر صنعتی می توان با کنترل سرعت موتور، جریان هوا و سرعت جریان را تنظیم کرد و از این طریق باعث کاهش مصرف انرژی موتور شد.

ذخیره انرژی

کمپرسورها به دلیل مصرف زیاد انرژی در کارخانه ها ، در سالهای اخیر توجه افراد را به خود جلب کرده اند.

این کمپرسورها با کنترل سرعت حرکت و با توجه به میزان هوای مورد نیاز با استفاده از درایوهای AC، در صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار موثر هستند. در صورت کنترل خروجی ثابت، می تواند با افزایش حجم هوای تخلیه، به راندمان بالاتر دستگاه نیز کمک کند.

شروع نرم و متوقف کردن و کاهش قدرت تجهیزات دریافت انرژی

از آنجا که اینورتر صنعتی یا درایو AC از فرکانس پایین شروع بکار می کند و شتاب افزایش سرعت با هر زمانی قابل تنظیم است (این مورد برای توقف نرم هم امکان پذیر می باشد) به جلوگیری از ریختن بارهایی که بر روی نوار نقاله درحال حرکت هستند کمک می کند.

همچنین با کاهش جریان در هنگام راه اندازی، بار در سمت منبع تغذیه کاهش می یابد و این باعث می شود تجهیزات کمتری برای دریافت انرژی مورد نیاز باشد.

شروع نرم و متوقف کردن و کاهش قدرت تجهیزات دریافت انرژی

این ویژگی ها برای اینورتر آسانسور و پله برقی نیز ایده آل است. آسانسورهایی که افراد را بالا می برند برای بهبود عملکرد اساسی باید یکدست حرکت کنند.

علاوه بر این، سازه های برای ساخت این محصول نیاز می باشد که از نظر جایگیری و فضای مورد نیاز بسیار ظریف و کوچک باشد زیرا آنها اغلب در فضاهای محدود ساختمان نصب می شوند.

پله برقی

پله برقی ها در مواقعی که کسی سوار بر آنها نیست بی حرکت باقی می مانند و در صورتی که شخصی بر روی آن سوار می شود با وجود حسگر شروع به حرکت می کنند که این برای انسان بسیار خطرناک می باشد زیرا شتاب اولیه ی پله برقی باعث می شود تا شخص تعادل خود را از دست بدهد.

پله برقی

استفاده از اینورتر صنعتی یا درایو AC می تواند با شروع نرم از این خطر جلوگیری کند و به آرامی شروع به حرکت کند.

تغییر جهت چرخش آزادانه 

اینورتر صنعتی یا همان درایو AC به راحتی با تغییر سیگنال ورودی داخلی (فرمان چرخش) می تواند جهت چرخش را تغییر دهد.

تغییر جهت چرخش آزادانه

همچنین اینورتر صنعتی، بر خلاف منبع تغذیه تجاری، از یک جریان راه اندازی زیاد استفاده نمی کند و اجازه می دهد تا با یک جریان کوچک شتاب شروع شود، همچنین این امکان را می دهد تا عملیات مکرر شروع و متوقف شدن انجام شود.

تغییر جهت چرخش آزادانه

بهتر است بدانید که حرکات مکرر بالا و پایین آمدن آسانسورها از دلایل کاربرد در ماشین آلات برای پردازش قطعات فلزی ارزشمند است.

و نمونه بارز یک برنامه ریز برای پردازش قطعه کار است. از آنجا که قطعه کار با حرکت خطی معکوس بریده می شود، اغلب چرخش طبیعی و معکوس انجام می شود.

علاوه بر این، طیف گسترده ای از سرعت متغیر برای دستیابی به سرعت مطلوب بسته به قطعه کار مورد نیاز است. کرم سنگین که برای تهیه کیک های خوشمزه ضروری است را شما اکنون می توانید با دستگاه درست کنید.

دستگاه کرم سنگین حرکات خمیری استادکاران ماهر را برنامه ریزی می کند و جهت چرخش، تعداد چرخش ها و زمان کار را با درایو AC یا اینورتر صنعتی کنترل می کند. اینورتر صنعتی تولید پایدار کرم تازه با کیفیت بالا را تضمین می کند.

صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر توسط انرژی الکتریکی احیا کننده

جرثقیل ها و انبارهای خودکار، همه چیز را به سمت بالا و پایین، چپ و راست، عقب و جلو حرکت می دهند. درایو AC یا اینورتر صنعتی با خاموش کردن موتور در مواقعی که به آن نیازی نیست باعث می شود صرفه جویی قابل توجهی در انرژی حاصل شود.

صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر توسط انرژی الکتریکی احیا کننده

ما در حال حاضر کاربرد اینورتر صنعتی یا درایو AC را با تمرکز بر روی کاربردهای صنعتی معرفی کرده ایم. در پاسخ به خواسته های متنوع برای اتوماسیون، سرعت و صرفه جویی در مصرف انرژی، این محصولات نه تنها در ساخت بلکه در زیرساخت های مربوط به جامعه و زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرند و از مهمترین های کاربرد اینورتر صنعتی می باشند.

صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر توسط انرژی الکتریکی احیا کننده

فناوری تبدیل انرژی همچنین در مورد انرژی محیطی مانند وسایل نقلیه الکتریکی، تولید برق ، تولید انرژی بادی و آب کاربرد دارد و پیش بینی می شود بیشتر گسترش یابد.

جدیدترین مدل های اینورتر یاسکاوا

در بخش های بالا در رابطه با کاربرد اینورتر صنعتی آشنا شدید. یکی از بهترین برند های اینورتر، اینورتر یاسکاوا می باشد که امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. حال این موضوع ذهن برخی از افراد را درگیر میکند که چگونه به جدیدترین مدل های اینورتر یاسکاوا دسترسی داشته باشند. چگونه به نمایندگی اینورتر یاسکاوا مراجعه کنند.

جدیدترین مدل های اینورتر یاسکاوا

در پاسخ به این سوال ها بهتر است بدانید که فروش اینورتر یاسکاوا در سراسر شهر های ایران به صورت رسمی وجود دارد و شما با مراجعه به نمایندگی اینورتر یاسکاوا می توانید از جدیدترین مدل های اینورتر یاسکاوا دیدن فرمایید و با توجه به نیاز های خود بهترین اینورتر یاسکاوا را برای خود خریداری کنید.

نمایندگی رسمی اینورتر یاسکاوا

در نمایندگی اینورتر یاسکاوا فروش اینورتر یاسکاوا به صورت نقد و اقساطی صورت میگیرد و شما به راحتی با توجه به نیاز های خود می توانید اینورتر یاسکاوا را خریداری کنید.

نمایندگی رسمی اینورتر یاسکاوا در شهر های بزرگ ایران به صورت رسمی فعالیت دارد و آماده ی ارائه ی انواع مختلفی از اینورتر یاسکاوا به شما می باشد. همچنین کاربرد اینورتر صنعتی را نیز متخصصان مربوطه به صورت جداگانه برای هر اینورتر صنعتی درج کرده و برای شما ارائه می دهند.

نمایندگی های رسمی فروش اینورتر نیز برای راحتی کار شما از سایت های مخصوص فروش اینورتر استفاده میکنند و به شما این امکان را میدهند تا با مراجعه به این سایت در خانه از محصولات اینورتر یاسکاوا دیدن فرمایید.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *