اینورتر پمپ چیست؟

اینورتر پمپ چیست؟

یکی از کاربردهای اصلی درایو AC، برای پمپ‌های آب می باشد. از مزایای استفاده از اینورتر برای پمپ های آب کاهش هزینه نگهداری، بهینه‌سازی مصرف، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و … می‌باشد.

در بخشی که برای کنترل پمپ‌ها باید از موتورهای الکتریکی استفاده شود، برای دستیابی به مدیریت بهتر و نوآورانه سیستم باید راندمان انرژی و پایداری اقتصادی را در نظر گرفت. از این رو می‌توان تجربه صرفه‌جویی در مصرف انرژی با اینورتر صنعتی را درنظر گرفت.

 

با استفاده از اینورتر می‌توانید مصرف انرژی را به طرز چشمگیری کاهش دهید. اینورتر صنعتی تمامی متغیرهای اساسی موتور مانند ولتاژ، جریان و سرعت اسمی را کنترل می‌کند. این روند باعث کاهش هزینه در چرخه عمر سیستم می‌شود.

اینورتر پمپ هنگام استفاده در یک سیستم استاندارد با موتور ثابت به دلیل عملکردهای خاص کنترل موتور، موجب صرفه‌جویی فوری و قابل توجه در انرژی می‌شود. با این حال راندمان بیشتری به دست خواهد آمد و بدین ترتیب راه‌حل‌های خوبی به دست می‌آید.

موارد استفاده و کاربردهای اینورتر پمپ

اینورتر پمپ یکی از ابزارهایی مهمی است که متخصصان به ارزش آن پی برده‌اند. اینورترهای پمپ علاوه بر بالا بردن کارایی و راندمان الکتروموتور به عنوان مثال در چاه آب، مانع از آلوده شدن آب خواهد شد.

اینورتر صنعتی می‌تواند با تجهیزات بسیار زیادی ترکیب شود و امکاناتی را برای کاربران و مشتریان فراهم نماید، کنترل سرعت و دور موتور پمپ با استفاده از اینورتر پمپ باعث خواهد شد تا ضربات شدید مکانیکی به بدنه‌های چاه کنترل شده و باعث ایجاد خسارت نشود.

موارد استفاده و کاربرد اینورتر پمپ

از دیگر امکانات و فوایدی که با استفاده از اینورتر صنعتی در پمپ ها به دست خواهید اورد، کنترل جریان خروجی آب و سرعت انتقال آن به همراه فشار است. این کنترل کردن و مدیریتی که توسط اینورتر پمپ انجام می شود موجب افزایش طول عمر دستگاه و تجهیزات شما خواهد شد.

راه‌اندازی ترکیب ایده‌آلی با حضور اینورتر می‌تواند باعث جلوگیری از خوردگی پره‌های پمپ شود. از دیگر موارد کاربرد اینورتر پمپ می‌توان به کاهش جریان راه‌اندازی، تنظیم میزان دور اینورتر پمپ به بهترین شکل ممکن اشاره کرد.

اینورتر می‌تواند تا 40 درصد باعث صرفه‌جویی در مصرف برق شود. اینورتر صنعتی حتی می‌تواند با یک جریان کم و پایین موتور را راه‌اندازی و کنترل کند.

مشاهده این مطلب: بررسی کنترل دور موتور برند یاسکاوا

مزایای استفاده از اینورتر پمپ

یکی از مزایای استفاده از اینورتر، سیستم By Pass است با استفاده از این سیستم می‌توان چندین موتور پمپ را بوسیله یک اینورتر راه‌اندازی کرد و به سرعت نامی رساند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از اینورتر برای پمپ های آب، داشتن فشار ثابت در سیستم است که با استفاده از سیستم PID و تنظیمات مربوطه این امکان برای سیستم آبرسانی بوجود می آید.

با استفاده از درایو AC، استهلاک پمپ بواسطه راه‌اندازی نرم موتور و نه مستقیم آن کاهش پیدا می‌کند و در هزینه‌های نگهداری صرفه‌جویی خواهیم داشت.

اینورترها معمولا ابزاری برای کنترل منطقی قابل برنامه‌ریزی دارند و به شما این امکان را می‌دهند تا با استفاده از رابط گرافیکی کارهای خود را به پیش ببرید.

و در آخر اینکه اینورترها از جمله اینورتر صنعتی، کنترل یکپارچه پیچیدگی سیستم را کاهش داده و تأخیرها و نویز را هنگام انتقال متغیرها از بین می‌برند (معمولاً در سیستم‌های دارای درایوهای جداگانه).

انواع اینورترهای پمپ

اینورتر پمپ ها تفاوت هایی با هم دارند برای مثال نوع منبع تغذیه (تک فاز یا سه فاز)، نوع کاربرد (Application)، درجه حفاظت (IP) و … با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال برای کنترل دور پمپ سیستم آبرسانی ساختمان اینورتر صنعتی مناسب این کار پیشنهاد می‌شود.

اینورتر پمپ ها معمولا به صورت نرم افزاری دارای قابلیت‌های بسیاری می‌باشد و تحت کنترل هستند. برای مثال با استفاده از اینورتر صنعتی برای یک ساختمان شما همیشه یک فشار ثابت در ساختمان خود خواهید داشت که این فشار توسط دستگاه به راحتی متناسب با نیاز شما تنظیم می‌شود. اینورتر پمپ با کنترل دور موتور می‌تواند مصرف انرژی مورد نیاز را تغییر دهد.

مثلا در شرایطی که مصرف آب در ساختمان شما بالا باشد در نتیجه ممکن است با مشکل فشار آب و کم بودن آن مواجه شوید که می‌توان گفت با استفاده از اینورتر پمپ این فشار کنترل شده و با افزایش دور موتور پمپ شما تغییری در کم شدن فشار آب مشاهده نخواهید کرد.

از دیگر مزایای اینورترهای پمپ می‌توان به خاموش شدن پمپ در هنگام شب اشاره کرد که مصرفی وجود ندارد و این قابلیت باعث صرفه‌جویی بسیاری در هزینه برق شما می‌شود.

مشاهده این مطلب: کاربردهای تخصصی اینورتر در صنعت

اهمیت و لزوم استفاده از اینورترهای پمپ

با توجه به اینکه جامعه جهانی با مشکلات کم بود آب مواجه است در نتیجه می‌توان انتظار داشت که استفاده از اینورترهای پمپ به جهت کنترل سرعت و جریان آب می‌تواند تا حد زیادی برای محیط زیست مفید واقع شده و در مصرف آب صرفه‌جویی نماید.

اهمیت و لزوم استفاده از اینورترهای پمپ

استفاده از اینورتر صنعتی به عنوان یک راه‌حل خوب در بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است. اینورتر پمپ در صرفه جویی در مصرف برق از اهمیتی زیادی برخوردار است.

با استفاده از درایو AC، مکانیک ماشین بهبود می یابد، توقف موتور نیز کاملا نرم عمل می‌کند، کنترل مناسب دور موتور انجام می‌شود و بسیاری از کارهای دیگر که در روش‌های سنتی امکان‌پذیر نبود بواسطه استفاده از اینورتر امکان‌پذیر است.

اینورتر پمپ ها با دو حالت Sleep و Wake Up برای زمانی که بازدهی پمپ کم شده و موتور خاموش شده به خوبی وضعیت را مدیریت می‌کنند.

اینورترها به صورت مستقیم و بدون نیاز به سنسور اضافه، میزان جریان برق سیستم و فشار پمپ را کنترل کرده و در صورت نیاز آن‌ها را کاهش می‌دهد.

همچنین با کاربرد این سیستم در هزینه‌های نصب، راه‌اندازی، تعمیر و نگهداری سیستم صرفه‌جویی صورت می‌گیرد و قابلیت اطمینان سیستم را افزایش خواهد داد و به راحتی می‌توان کاهش فشار در لوله‌های آب را تشخیص داد.

در آخر به طور کلی می‌توان گفت استفاده از اینورترها برای پمپ های آب، مزیت‌های فراوانی را برای ما خواهد داشت.

مجموعه ایران یاسکاوا به عنوان تامین‌کننده محصولات یاسکاوا در ایران، علاوه بر تامین اینورترهای پمپ خدمات مربوط به  آموزش، انجام پروژه، تعمیرات تخصصی و تجهیزات جانبی مانند کارت‌های PG، مقاومت ترمز و … را نیز ارائه می‌نماید.

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر، با شماره ۰۲۱۴۴۹۴۴۰۹۳ تماس حاصل فرمایید.

قیمت اینورتر پمپ آب

اینورتر الکتروموتور پمپ آب با هدف بالا بردن میزان فشار آب لوله‌کشی ساختمان‌های مسکونی، تجاری و … و همچنین پیشگیری از تأثیرات مخرب افت فشار آب روی بازدهی و عملکرد الکترو پمپ خریداری و نصب می‌شود. اینورتر پمپ آب صنعتی نیز با هدف کاهش میزان مصرف انرژی در یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. حفاظت از موتور از کاربرد‌های مهم دیگر اینورتر‌های پمپ آب می‌باشد. عموماً قیمت این محصول بر اساس توان پمپ آب و یا نوع برق ورودی (تک‌فاز یا سه فاز) و برند آن متفاوت است. اما طبیعتاً قیمت درایو پمپ آب خانگی نسبت به الکتروپمپ‌های صنعتی کمتر خواهد بود. برای اطلاع از قیمت دقیق و بروز با مشاورین ما از طریق واتس اپ در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.