ربات جوشکاری یاسکاوا + قیمت و نحوه کارکرد

ربات جوشکاری یاسکاوا + قیمت و نحوه کارکرد

مجموعه یاسکاوا موتومن با عرضه ربات‌هایی متنوع، نظم و ترتیب خاصی در اصول کارها پدید آورده است. با این حال قیمت ربات جوشکاری یاسکاوا و یا دیگر ربات‌ها همیشه از جنجال‌های بازار بوده و هست. بدیهی است که هزینه در هر کاری موجبات خوبی را فراهم می‌آورد، حال تصور اینکه هزینه‌های شما کاملاً آگاهانه باشد، بدون شک سودمندی را به دنبال خواهد داشت. یاسکاوا تا به امروز بیش از 500 هزار ربات را معرفی نموده است که هر یک در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.  فعالیت‌هایی چون جوشکاری، فرایند برش، رنگ پاشی، پالت‌گذاری، سوراخکاری، مونتاژ قطعات، بسته‌بندی و بسیاری از موارد دیگر به کمک ربات‌های صنعتی Yaskawa درحال گردش می‌باشد. هریک از ربات‌ها به واسطه عملکرد بسیار دقیق و مطمئنی که دارند، محبوبیت خاصی را به خود اختصاص داده‌اند.

ربات جوشکاری و برشکاری یاسکاوا

در جوشکاری به روش سنتی و به کمک نیروهای انسانی موارد و جزئیات بسیار خاصی وجود دارد که در زمان استفاده از ربات‌های جوشکاری این موارد به راحتی حل می‌شود و به نوع مزیت بسیار مهمی به شمار می‌آید. ربات‌های جوشکاری با قابلیت استفاده همزمان از چندین ابزار قادر به فعالیت‌های مداوم و پیوسته هستند. ممکن است حالت پیوسته برای برخی از صنایع نکته بسیار پررنگی به چشم نیاید ولی در برخی از پروژه‌ها لازم است عملیات جوشکاری به هیچ‌وجه متوقف نشود. پس راه چاره استفاده از ربات‌های یاسکاوا می‌باشد. در خصوص هزینه ربات جوشکاری یاسکاوا هم ممکن است با موارد گمراه‌کننده‌ای مواجه شوید که توصیه می‌شود همواره خریدهای خود را از نماینده معتبر یاسکاوا در ایران انجام دهید تا به پشتوانه این نمایندگی از خدمات پس از فروش یاسکاوا هم برخوردار شوید.

ربات جوشکاری و برشکاری یاسکاوا

ربات های جوشکاری و برشکاری Yaskawa تحت عنوان پر‌کاربردترین ربات‌های صنعتی در اتوماسیون کشور یاد می‌شوند. این سری از ربات ‌ها امکان انجام انواع جوشکاری از جمله جوش CO2، میگ وتیگ و دیگر موارد صنعتی را دارند. از کاربردهای مطرح این ربات‌ها می‌توان به قابلیت جوشکاری قطعات و تجهیزات خودرو، صنعت چاپ، صنعت تولید قطعات سخت افزاری و موارد متعدد دیگر اشاره نمود. از دیگر ویژگی‌های بارز ربات‌های جوشکاری می‌توان به قابلیت نصب در محیط های کاری با شرایط سخت و گوناگون اشاره داشت. همچنین موضوع قابلیت های پیشرفته در خصوص برنامه نویسی از اهمیت بسیار بالایی برای فعالان و کاربران این حوزه می‌باشد. ربات‌های جوشکاری یاسکاوا با در نظر داشتن شرایط، نیاز و اپلیکیشن شما می‌توانند در موقعیت های خاصی همچون دیوار، سقف و کف زمین نصب گردند. با در نظر داشتن تمامی این موارد قابل درک است که ربات های جوشکاری هم انواع گوناگونی دارند و بر همین اساس هم قیمت ربات جوشکاری یاسکاوا شامل تنوع های زیادی می‌باشد.

اگر شما هم در زمینه خرید هر مدل از ربات های یاسکاوا در حال تحقیق هستید می‌توانید با مشاوران ایران یاسکاوا موارد مهم پیش از خرید را مورد بررسی و تحقیق قرار دهید تا به واسطه این مسئله خریدهای معقولی را به ثبت برسانید.

بررسی جزئیات ربات جوشکاری قوس

در بین گزینه‌های مطرح، ربات شش محوره MOTOMAN AR3120 بهترین و معقول‌ترین کیس به منظور جوشکاری قوس الکتریکی یا برشکاری محسوب می‌شود. از موارد قابل توجه در خصوص این ربات می‌توان به مسافت مورد نیاز برای جوشکاری اشاره داشت. این سری از ربات‌ها برای جوشکاری به فاصله‌ای بیش از ۳ متر نیازمند هستند. در جوشکاری قطعات بسیار عظیم، جوش سطوح و حتی جوشکاری در موارد عمیق، کاربرد اصلی این ربات دیده می‌شود. دستیابی به نتایج بهینه و آنچه که در ذهن شماست به واسطه ربات جوشکاری AR3120 به راحتی ممکن می‌باشد. با توجه به اهمیت و کارایی این محصول، قیمت ربات جوشکاری یاسکاوا به خودی خود یک موضوع قابل تامل می‌باشد. طراحی و کارایی بازوی خم شده و ساختار تاثیرگذار بازوی توخالی امکان کابل کشی تورچ را به راحتی فراهم می‌آورد و به جلوگیری از برخورد کمک شایانی می‌نماید.

فرایند جوشکاری ربات جوشکاری یاسکاوا 

تنوع الگوریتم کاری از اولویت های یاسکاوا می باشد. فرایند جوشکاری که به کمک ربات‌های صنعتی یاسکاوا انجام میگیرد، وابسته به نیاز و متریال های مدنظر میتواند تغییر کند. از انواع جوشکاری هایی که ربات های یاسکاوا انجام می دهد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. جوشکاری قوس الکتریکی
  2. جوشکاری آلومینیوم
  3. جوشکاری نقطه ای
  4. جوشکاری پلاسما
  5. جوشکاری CO2
  6. جوشکاری TIG
  7. جوشکاری لیزر

همچنین دور از انتظار نیس که سری گوناگونی از انواع ربات جوشکاری و برشکاری یاسکاوا در بازار به چشم بخورد که از جمله آنان می توان سریAR، سری GA، سری HC Welding و سری SP را خاطر نشان کرد.

ربات های جوشکاری چگونه کار می کنند؟

ربات های جوشکاری چگونه کار می کنند؟

ربات های جوشکاری Yaskawa حرکت خود را در سه محور X,YوZ انجام میدهند. نحوه طی شدن فرایند کاری ربات به این صورت است که یک تغذیه کننده سیم جوش، سیم جوش را برای کار جوشکاری به ربات هدایت می کند.

یک تورچ با حرارت بسیار شدید در انتهای بازو قرار گرفته است که فلز را ذوب نماید تا فرآیند جوشکاری انجام گیرد. به پشتوانه گام قبلی که دما تا چندین هزار درجه می­رسد، به کارگیری ربات به جای نیروی انسانی باعث افزایش ایمنی کار می شود.

به خاطر داشته باشید که استفاده از ربات به منزله حذف کامل نیروی انسانی نمی باشد. نیروهای انسانی نیز در جهت فرمان دهی به ربات، می­توانند مورد استفاده قرار بگیرند. اما نکته ای مطرح است که نیروی فرماندهنده نیازمند دانش فنی مرتبط است.

ربات های صنعتی یاسکاوا موتومن چگونه محبوب شد؟

اقداماتی که در زمینه تهیه ربات صنعتی یاسکاوا صورت میگیرد لازمه ریزبینی‌هایی هم می‌باشد. شما در قدم اول بایستی هدف اتوماسیون خود را روشن‌سازی نمایید. اتوماسیون در صنایع به منظور فرآیندهای تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک انجام می‌شود. این فرایند در راستای بهبود کیفیت، سرعت بخشی به کارها، افزایش توان عملیاتی، کاهش نیروی کار و اطمینان از ایمنی کار می‌باشد. در خصوص ربات‌های صنعتی یاسکاوا Motoman اطلاعات جالبی می‌توان داشت که این محصول می‌تواند بارهایی از ۲ الی ۸۰۰ کیلوگرم را جابجا نماید. توجه داشته باشید که این میزان از حمل بار متغییر می‌باشد و بر حسب کاربرد مطرح است. پس همگی این گزینه‌ها از عوامل تاثیرگذار در قیمت ربات جوشکاری یاسکاوا می‌باشند.

ویژگی های ربات جابجایی یاسکاوا

ویژگی های ربات جابجایی یاسکاوا

در حیطه خرید، موضوع قیمت ربات جوشکاری یاسکاوا یکی از مواردی است که خریداران را دچار دوراهی و سردرگمی هایی می کند. اگر به دنبال خرید بهترین نوع از ربات های یاسکاوا هستید باید به نسبت تمامی مسائل ریز و درشت محصول مربوطه اطلاعات کافی داشته باشید و به نوعی مطلع باشید که چه مواردی از بایدهای کار شماست، چرا که در این حالت تمرکز شما بر موارد خاص تر پررنگ تر می شود و به راحتی می توانید دستگاه مناسب تر را انتخاب کنید. ممکن است ویژگی هایی در محصولات باشد که شما بی خبر باشید به همین علت است که مشاوران ایران یاسکاوا دائما در حال افزایش و کسب اطلاعات بیشتر هستند. به عنوان نمونه از قابلیت ‌های ربات جوشکاری می‌توان به امکان پردازش تصویر هم اشاره ریزی داشت. اهمیت این موضوع زمانی پررنگ می شود که محصولات شما زمان بسته ‌بندی کیفیت مناسبی را نداشته باشند، به کمک این قابلیت محصول مشکل دار از خط تولید خارج می شود. موضوع قیمت ربات جوشکاری یاسکاوا از موارد مهم در هر خریدی است، به همین علت همواره سعی در عرضه گزینه های استانداردی داریم.

چه قطعاتی در ربات های جوشکاری یاسکاوا وجود دارد؟

ربات‌ جوشکاری شامل قطعاتی کوچک و حساس است که به واسطه کنار هم بودن کارایی و قابلیت های بسیاری را به ارمغان می آورد. قطعاتی چون رابط، لوله، منبع تغذیه، کابل رابط، پایه منبع تغذیه، خنک کننده، مشعل جدا کننده، دیسک‌های عایق، نگهدارنده سیم جوش، کابل مشعل، گردن مشعل، مجرای سیم جوش، مسیرهای خطی از اجزای تشکیل دهنده ربات‌های جوشکاری به شمار میروند. وجود هر یک از این قطعات لازمه نتایج فعلی بوده و کارایی هر یک به نوعی برتری خاصی به نسبت دیگری دارد و نمیتوان هیچ کدام را کمرنگ دانست. ربات جوشکاری یاسکاوا تحولی عظیم در صنعت فعلی دنیا می باشد.

خرید ربات جوشکاری از نمایندگی یاسکاوا در ایران 

ایران یاسکاوا، نمایندگی محصولات یاسکاوا در ایران می باشد که وارد کننده انواع ربات های صنعتی یاسکاوا ژاپن همچون ربات های جوشکاری، ربات های صنعتی رنگ پاش، ربات های جابجایی، ربات های بسته بندی و هزاران محصول مرتبط دیگر می باشد. شما مشتاقان این محصولات می توانید با خرید از این مجموعه از مزایایی چون نصب و راه اندازی، آموزش و پشتیبانی و همچنین سرویس و تعمیرات بهره مند شوید. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و یا دریافت حق مشاوره می توانید با ما از طریق راه های ارتباطی درج شده در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.