ربات یاسکاوا نوع متحرک

ربات یاسکاوا نوع متحرک

ربات یاسکاوا نوع متحرک متشکل از ربات‌های متحرک مستقل است که می‌توانند طبقات انبار و کارخانه را برای حمل و نقل ایمن و کارآمد کالا طی کنند. این ربات ‌های یاسکاوا مجهز به حسگرهای پیشرفته و فناوری ناوبری هستند که به آن ها امکان می‌دهد از موانع دوری کنند، محیط خود را ترسیم کنند و مسیرهای بهینه را برای رسیدن به مقصد دنبال کنند.

یکی از ویژگی های کلیدی پلت فرم ربات موبایل یاسکاوا انعطاف پذیری و مقیاس پذیری آن است. کسب ‌وکارها می‌توانند به راحتی با افزایش نیازهای عملیاتی خود، ربات‌های بیشتری را به ناوگان خود اضافه کنند و ربات ‌ها را می‌توان به سرعت برنامه‌ریزی کرد تا با تغییرات محیط خود سازگار شوند.

ربات‌ یاسکاوا نوع متحرک همچنین برای ادغام یکپارچه با سیستم‌های مدیریت انبار موجود و سایر فناوری‌های اتوماسیون طراحی شده‌اند. این به کسب‌ وکارها اجازه می‌دهد تا فرآیندهای رسیدگی به مواد خود را بهینه کنند و کارایی کلی را بهبود بخشند.

ربات یاسکاوا نوع متحرک علاوه بر مزایای عملی، با در نظر گرفتن ایمنی نیز طراحی شده اند. آن ها به چندین لایه افزونگی و ویژگی های ایمنی مجهز هستند تا اطمینان حاصل شود که می توانند در یک فضای کاری مشترک با انسان ها بدون ایجاد خطر برای ایمنی آن ها کار کنند.

به طور کلی، ربات یاسکاوا نوع متحرک نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در زمینه اتوماسیون صنعتی است. با فناوری پیشرفته، انعطاف‌پذیری و ویژگی‌های ایمنی، ابزار قدرتمندی را به کسب‌وکارها ارائه می‌کند تا عملیات جابجایی مواد خود را ساده‌سازی کرده و نتیجه نهایی خود را بهبود بخشند.

موبایل ربات ها در سیستم‌های هوشمند پوشیدنی گوشی هوشمند و گجت‌های دیگر به وفور مشاهده می‌شود. روز‌به‌روز شاهد پیشرفت‌های تکنیکال و پژوهشی در حیطه‌ی مقالات و تحقیقات فناوری رباتیک و سایر زمینه‌ها همچون شاخه پزشکی، توان‌بخشی و… هستیم.
این ربات‌ها می‌توانند در محدوده‌­ی اطراف خود بدون محدودیت مکانی و به راحتی حرکت کنند. در مورد ربات‌های متحرک می‌توان به ربات و سیستم هوشمند حمل و نقل بدون سرنشین و خودراهنما، اشاره کرد. در ادمه شرکت ایران یاسکاوا به طور جامع در رابطه با ربات های محرک برای شما عزیزان توضیح داده است.

انواع ربات متحرک

تحقیقات بر روی مباحث علم رباتیک متحرک و علی الخصوص ربات های موبایل از یک دهه گذشته توسط محققان در حال انجام بوده و همچنان با تمام قدرت در حال پیشرفت می‌باشد.

انواع ربات متحرک شامل موارد زیر است:

  1. روبات‌های هولونومیک
  2. روبات غیر هولونومیک
ربات موبایلی یا متحرک ربات یاسکاوا
ربات های موبایلی یا متحرک

به دلیل فضای کاری گسترده­‌تر، متحرک بودن و قدرت مانوردهی بسیار بالا از انواع ربات‌های متحرک در اماکن صنعتی، نظامی وکاربردهای امنیتی استفاده می‌شوند.
موبایل ربات یکی از فناوری‌های جدید روز دنیا محسوب می‌شود به طور روزمره کسب وکارهای مختلف به دنبال شیوه‌های جدید جهت بهینه‌سازی و کارآمد‌تر بودن خدمات صنعتی و تجاری مشاغل خود به صورت پیشرفته‌تر می‌باشند.

معمولاً مفهوم این اقدام با اتوماتیک‌سازی عملکرد­های تولیدی و صنعتی مشاغل گوناگون تجارت روز دنیا، با استفاده از ربات‌ها انجام می‌شود.

مشاهده این مطلب : نرم افزار های موبایلی Drive Wizard Mobile

ربات های جایگزین انسان!

این ربات‌ها هستند که جایگزین نیروی انسانی در مسیر انجام امور پرخطر تکراری با حفظ میزان کیفیت بسیار بالاتر از قبل و افزایش سرعت بیشتر از پیش توأم با کاهش حداکثری درصد خطای انسانی مسائل امنیتی، سلامت و بهداشتی نسبت به کارکنان صنایع می­‌باشند.

با استفاده از روش‌های جدید تکنولوژی رباتیک و تخصص هوشمند‌سازی سیستم‌­های نوین منابع انسانی فوق‌العاده ارزشمند از نظر حفظ انرژی و توان به دور از دوباره کاری‌ها و مسائل امنیتی بخش‌های خطوط تولیدی و صنعتی کارخانجات، نیروگاه‌ها، پالایشگاه ها و غیره در بخش‌های دیگر مراکز به فعالیت می‌پردازند.

تعداد بسیار زیادی از امور ساده و پیش پا افتاده سنتی در سال‌های اخیر توسط علم رباتیک و هوش مصنوعی اتوماسیون صنعتی رونق یافته و پیشرفته شده اند.

این در حالی است که کسب و کارهای مختلفی هنوز هم با مشکلات کمبود نیروی کار لازم جهت آماده‌سازی سفارشات انبوه تولیدی در صنعت رو‌به‌رو هستند. به همین علت روش‌های جدید رباتیک روز‌به‌روز در حال گسترش و هموار‌سازی مسیر رشد کسب و کارها پدیدار می‌شوند.

ربات های موبایل و رفع چالش های بزرگ صنایع

راه‌حل‌های تجاری 100% هوشمند و پایدار به واسطه­‌ی محصولات تولیدی شرکت‌های بزرگ جهان در حوزه ربات‌های صنعتی متحرک و انواع ربات موبایل ارائه می‌گردند.
این تجهیزات مدرن همچنین در فعالیت مستمر تکنولوژی اتوماسیون صنعتی با توانمندی‌های ویژه‌ای اجرا، راه‌اندازی و پشتیبانی می‌شوند.

کاربرد ربات متحرک موبایل

از طرفی پروسه­‌های مختلفی در زیرمجموعه­‌ی تکنولوژی اتوماسیون هوش مصنوعی و رباتیک در رویکرد یافتن مسیری برتر برای فعالیت آسان و هر چه سریع‌تر عملیات‌های توزیع نیرو همچون برق و انرژی‌های حاصل از سوخت مشتقات نفت، گاز و پالایشگاه‌های استخراج نفت خام و نیروگاه‌ها بسیار توسعه یافته می باشند.

با توجه به اینکه ربات های موبایل متحرک ماهیتی خودکار دارند و توسط پلتفرم رباتیک هوشمند طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند، جهت سیستم‌ های اتوماسیون صنعتی بی‌نهایت کارآمد و مفید خواهند بود.
این ربات‌ها برای پیشبرد عملیات‌های صنعتی در محیط اطراف به صورت صددرصد مستقل حرکت می‌کنند.
در هر نقطه از کارخانه یا مراکز توزیع برق و انرژی‌های خورشیدی و صد البته در حوزه­‌ی انرژی پاک در آینده‌ای بسیار نزدیک به واسطه سیستم نرم‌افزاری مرکزی، مدیریت و نظارت خواهند شد.
ماهیت اصلی این دستگاه اجازه هدایت تمامی خطوط و واحدها را بدون احتیاج به زیرساختی جدید ارائه می‌دهد.
مرکز توزیع یا کارخانجات به وسیله ربات خودمختار نقشه‌برداری شده و می‌تواند از یک مکان به مکانی دیگر جابجا شود.

جابجایی وزنی حدود 100 کیلو توسط محصولات ربات گوشی هوشمند

فروشندگان بسیاری که در حوزه ربات های مستقل فعالیت دارند بیشتر در خصوص حرکت و تحویل سریع محموله های کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم را مورد هدف قرار داده‌اند.
این دستگاه‎‌ها بار و یا قطعات را در سرتاسر مراکز توزیع حمل و می‌توانند تمامی امور کارخانه را به صورت خودکار و بدون نیاز به نیروی انسانی انجام دهند.
بازوی رباتیک موبایل ربات ها یا گوشی هوشمند همراه، نسل جدیدی از دستگاه‌های هوشمند می‌باشند.
بازوی ربات در سرتاسر تاسیسات می‌تواند حرکت کند و اموری مانند شارژ مجدد قطعه بارگیری ماشین آلات و … را به صورت حرفه‌ای انجام دهد.

کاربرد موبایل ربات در صنعت

موبایل ربات یکی از صدها فناوری جدید این حوزه محسوب می‌شوند که شامل امکانات خاصی هستند که هر یک در پلتفرمی هوشمند و با استفاده از ربات‌های خودکار موجب ایجاد عملکردی کاملاً مستقل از نیروی انسانی و محیط اطراف می‌شوند.

و در هر نقطه از مراکز توزیع نیرو و کارخانجات صنعتی تنها با مدیریت و نظارت توسط سیستم هوشمند نرم‌افزاری مرکزی می‌توانند کارهای پرسنل همچون حمل و نقل، چیدمان قفسه‌های اجزاء گوناگون خط تولید کارخانجات را بی‌نقص و دقیق اجرا کنند.

ربات های متحرک خودکار می توانند سطل‌های جدیدی را به صورت خودکار بازیابی و برگه‌های کامل قطعات را به مقصد دلخواه انتقال دهند سپس سبد خالی قطعات را بازگردانده و مراحل را مجدد تکرار کنند.

مشاهده این مطلب : اتوماسیون جهانی و تولید

اتوماسیون صنعتی با تأمین امنیت فوق العاده بالا

یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنایع در کار با این ربات‌ها، بارگذاری قطعات جدید و تخلیه بار در مقصد می‌باشد. چراکه همچنان در انتهای مسیر تعدادی نیروی انسانی نیاز است! این موضوع در مورد حفظ ایمنی کار برای پرسنل ، پیمانکاران و اپراتورهای دستگاه‌های تجهیزات صنعتی بسیار حائز اهمیت است.

اگر بتوان قطعات را در محل تخلیه کارخانجات بارگیری کرده و در محل تحویل تخلیه نمود امکان سفارشی‌سازی تحویل کالا بر اساس نیاز تولید نیز امکان‌پذیر می‌باشد. اما همواره این مسئله از نظر امنیتی بسیار مهم تلقی می‌شود.
ربات در حال تخلیه قطعات از محافظت کارگران و پرسنل به اسکنرهای فناوری مشترک امن نیاز دارد.

سخن پایانی

چنانچه در خصوص پیشرفت محصولات مرتبط با موبایل ربات و سایر محصولات شرکت های معروف دنیا راه حل جدیدی به ذهن شما می رسد و یا برنامه‌ها و ماژول های ابداعی خاصی جهت افزایش سطح اتوماسیون مورد نیاز مجموعه‌های صنعتی در نظر دارید با کارشناسان واحد پشتیبانی این مجموعه در میان بگذارید…

برای آشنایی بیشتر به آپارات ما سر بزنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.