استفاده از اینورتر ماتریکسی U1000 یاسکاوا در بزرگترین پله برقی آلمان

استفاده از اینورتر ماتریکسی U1000 یاسکاوا در بزرگترین پله برقی آلمان

از دستاورد‌های درخور توجه برند معروف و محبوب یاسکاوا الکتریک و محصولات بی‌نظیر آن در چند سال اخیر است. البته اینورتر yaskawa سری U۱۰۰۰ بسیار کاربردی و مورد استفاده در انواع بالابر و آسانسور و پله برقی‌های سراسر دنیا می‌باشد. جهت اطلاع‌رسانی کاربران نمایندگی یاسکاوا در تهران سعی دارد با تهیه و ترجمه خبر‌های آپدیت سایت‌های اصلی این برند در اروپا، ژاپن و امریکا از آخرین اخبار محصولات و تکنولوژی‌های این شرکت شما را آگاه سازد.

اینورتر Yaskawa سری U1000 مدل ماتریکسی

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، سیستم متروی پایتخت باواریا Stadtwerke München (SWM) بزرگترین شبکه پله برقی آلمان را اداره می‌کند. در این مقیاس، تأثیر هر نوآوری تکنولوژیکی و فناورانه‌ای می‌تواند بسیار حساس باشد، به همین دلیل است که تکنسین‌های مسئول هنگام تصمیم‌گیری بسیار محتاط عمل می‌کنند. اخیراً، آن‌ها استقرار تدریجی اینورتر یاسکاوا ماتریسی U۱۰۰۰ را انتخاب کردند.

بزرگترین پله برقی آلمان

بزرگترین پله برقی آلمان کجاست؟

طبق شعار Münchner Verkehrsgesellschaft mbH (MVG)، یکی از شرکت‌های تابعه Stadtwerke München GmbH (SWM)، سالانه بیش از ۵۰۰میلیون نفر را در کلانشهر‌های آلمان جابه جا می‌کند. مسافران در سفر‌های خود نه تنها از قطار و اتوبوس بلکه از حدود ۷۷۰ پله برقی در‌ایستگاه‌های مترو و تراموا نیز استفاده می‌کنند. این امر باعث می‌شود SWM و MVG بزرگترین اپراتور پله برقی در آلمان باشند.

سطح بالایی از قابلیت اطمینان

ماریو پرینسپ از MVG با پشتیبانی قوی توسط تیم خود تضمین می‌کند که سیستم‌ها به صورت شبانه روزی و بدون وقفه کار می‌کنند. این کارشناس فنی توضیح می‌دهد: «سطح بالایی از قابلیت اطمینان برای ما بسیار مهم است و از نظر استراتژیک نیز قابل توجه است.

قابلیت اطمینان اینورتر یاسکاوا

وی افزود: این مسأله فقط رسیدگی به نیاز مسافران برای آسایش و راحتی نیست، بلکه یک موضوع عملیاتی مهم است.

بدون پله برقی مسافران نمی‌توانند با سرعت مورد نیاز از‌ایستگاه‌های قطار درون شهری وارد و خارج شوند.

نوآوری داخلی

با درخواست‌های سرسختانه از نظر ایمنی و در دسترس بودن و صد‌ها سیستم مراقبتی، هر تغییر فنی می‌تواند صرفه‌جویی قابل توجهی را در هزینه‌ها به همراه داشته باشد. در نتیجه، کارشناسان پله برقی در ارزیابی خود از فرصت‌های بهینه‌سازی جدید دقیق عمل می‌کنند. نتیجه یک فرآیند مداوم نوسازی در محیطی است که در برابر استانداردسازی بسیار مقاوم است.

قدرت نمایی یاسکاوا در متروی مونیخ

به هر حال، عمر مفید پله برقی حدود ۳۰ سال است. در هر زمان، چندین نسل و مدل از تولیدکنندگان مختلف در سراسر شبکه در حال استفاده هستند، در حالی که شرایط مکانی فردی به همان اندازه متنوع است.

دانیل مایر مسئول الکتروتکنولوژی پله‌های برقی می‌گوید: به طور خلاصه، هر سیستم منحصربه‌فرد است.

با استفاده از قدرت خود در نوآوری با این چالش بزرگ مقابله می‌کند. یکی از نمونه‌های فعلی سیستم کنترل پله برقی مستقل از سازنده است که خود شرکت آن را توسعه داده است. این بدان معنی است که می‌توان آن را توسط پرسنل داخلی نگهداری کرد و عیوب را می‌توان با سرعت بیشتری اصلاح کرد. هزینه قطعات یدکی و تبدیل نیز به حداقل می‌رسد.

ماریو پرینسپ می‌گوید: “این گونه نوآوری‌ها اغلب از مونیخ می‌آیند و ما قبلاً در این صنعت نامی برای خود دست و پا کرده‌ایم”.

مزایای اینورتر ماتریسی یاسکاوا نسبت به درایو معمولی

MVG از قبل از توسعه سیستم کنترل جدید از درایو‌های اینورتر استفاده کرده است.

مزایایی که آن‌ها نسبت به درایو‌های معمولی ارائه می‌دهند به سرعت در عملکرد روزمره آشکار می‌شوند:

بیشتر پله برقی‌ها فقط در صورت لزوم کار می‌کنند و توسط یک مانع نوری فعال می‌شوند. کنترل اینورتر راه‌اندازی و توقف متغیر را فعال می‌کند، که نه تنها کار‌ها را برای کاربران راحت‌تر می‌کند، بلکه از مکانیسم‌ها نیز محافظت می‌کند.

با این حال، همانطور که طرف‌های مسئول در MVG تحت تأثیر این مزایا در حین کار موتوری قرار گرفته‌اند، مدت‌هاست که به دنبال راه‌حل مناسب برای پله‌های برقی رو به پایین هستند. بسیاری از سیستم‌ها با مقاومت‌های ترمز معمولی کار می‌کنند.

گرمای اتلاف حاصل باید به روشی ایمن و در عین حال دقیق دفع شود، حداقل به دلایل ایمنی آتش سوزی. سیم پیچ موتور همچنین می‌تواند به عنوان “مقاومت ترمز” عمل کند و انرژی را به گرما تبدیل کند، اما فقط به میزان محدود و نه به طور مداوم.

همچنین می‌توان یک درایو اینورتر را با یک واحد احیا‌کننده اضافی تکمیل کرد، اما به دلیل فضای محدود در کابینت‌های کنترل پله برقی در هر موردی امکان‌پذیر نیست.

مشاهده این مطلب: کنترلر جدید iC۹۲۱۰-PN یاسکاوا برنده جایزه نوآوری آلمان در سال ۲۰۲۲

در نهایت، راه حل به شکل فناوری پیدا شد که هنوز به ندرت در کاربرد‌های ولتاژ پایین استفاده می‌شود:

درایو یاسکاوا ماتریسی که اینورتر و واحد احیا‌کننده را در یک دستگاه واحد ترکیب می‌کند. در بهار سال ۲۰۱۶، ماریو پرینسپ و همکارانش توانایی چند مدل موجود و آماده بازار را با استفاده از شبیه ساز خودشان آزمایش کردند. یک نیاز کلیدی و ویژه پله برقی، عملکرد راه‌اندازی مجدد پرواز برای اطمینان از راه‌اندازی هماهنگ پس از غیرفعال کردن خودکار است. علاوه بر این، تمام اجزای الکتریکی باید در تمام طول سال در دمای بیرون قابل استفاده باشند.

اینورتر یاسکاوا ماتریسی سری U1000 تازه توسعه یافته یکی از قطعات آزمایش شده است.

اینورتر یاسکاوا ماتریسی سری U1000

اینورتر ماتریسی U1000

درایو ماتریسی یاسکاوا U1000 برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، اینورتر ماتریسی U1000 از Yaskawa یک اینورتر مستقیم بسیار کارآمد و احیا‌کننده برای تغذیه ماشین‌های القایی و آهنربای دائم با یا بدون سنسور‌های سرعت است.

مدل‌های متعددی برای پوشش توان وسیعی از ۲. ۲ تا ۵۰۰ کیلو وات در دسترس هستند.

U1000به لطف توپولوژی خاص خود قادر به بازسازی مستقیم است و نیازی به خازن باس DC ندارد.

هیچ فضایی برای واحد احیا‌کننده اضافی مورد نیاز نیست.

مانند تمام درایو‌های سری ۱۰۰۰یاسکاوا، درایو ماتریسی U1000 نیز برای ۱۰ سال بدون نیاز به تعمیر و نگهداری طراحی شده است.

جمع‌بندی

در این مقاله به جزئیات خبر اینورتر yaskawa در بزرگترین پله برقی کشور آلمان و مشخصات بارز این محصول قدرتمند پرداخته شد. ایران یاسکاوا نماینده یاسکاوا و اینورتر‌های این شرکت مطرح در سراسر کشور آماده ارائه محصولات و تعمیرات و راه‌اندازی اینورتر، سروو درایو یاسکاوا و کنترلر یاسکاوا می‌باشد. به جمع کاربران سایت ایران یاسکاوا نماینده رسمی محصولات یاسکاوا در ایران بپیوندید تا از مقالات آموزشی و اخبار روز این حوزه مطلع شوید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.