یاسکاوا در رویداد Automatica Sprint

یاسکاوا در رویداد Automatica Sprint

نمایشگاه بین المللی اتوماتیکا مونیخ (Automatica) رویدادی بین المللی در زمینه رباتیک و اتوماسیون می باشد. این نمایشگاه سالیانه در شهر مونیخ آلمان برگزار می گردد ، در این نمایشگاه جدیدترین فناوری های رباتیک ، از مونتاژ تا خطوط تولید اتوماتیک را به نمایش می گذارند. نمایشگاه اتوماتیکا مونیخ اولین نمایشگاه تخصصی در حوزه رباتیک است و با برگزاری در کشوری صنعتی و پیشرفته ، هر سال میزبان هزاران علاقه مند به رباتیک است.

در اولین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی با عنوان Automatica Sprint تمرکز شرکت یاسکاوا  ژاپن بیشتر بر روی دو مقوله‌ی ربات‌های صنعتی با نصب بیش از ۵۰۰ هزار ربات در سراسر دنیا و راه‌حل‌های اتوماسیون صنعتی می‌باشد.

همواره نوآوری نیاز به بهره‌مندی از تکنولوژی‌های قبلی دارد و به همین سبب در رویداد صنعتی Automatica Sprint امسال نگاهی به گذشته خواهیم داشت:

اولین مدل تولید شده از ربات‌های یاسکاوا  ربات Motoman L۱۰ در سال ۱۹۷۷عرضه شد.

کمپانی یاسکاوا موتومن ژاپن در مرکز کشور ژاپن (کیتاکیوشو) بیش از ۵۰۰۰۰۰ ربات صنعتی موتومن را به سراسر جهان ارسال کرده است.

مدل‌های جدید ربات یاسکاوا در مواردی همچون صنعت تولید و مونتاژ ماشین آلات سنگین کشاورزی، ماشین آلات و تجهیزات ساختمان‌سازی و عمران، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی، فناوری بسته‌بندی، فلزکاری، صنایع فرآورده‌های چوب، ‌ام دی اف و پرداخت کاغذ و سایر صنایع نیمه سنگین مثل ماشین‌سازی و خودروسازی، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد‌های ربات های صنعتی موتومن

مدل‌هایی از ربات‌های صنعتی موتومن با کاربرد‌های آزمایشگاهی نظیر جوشکاری،  پالت گذاری، رنگ‌آمیزی، سیستم‌های جوشکاری خودکار و اتوماتیک روشن خاموش با کلید هستند.

نوآوری‌های فنی یاسکاوا دائماً به پیشرفت و توسعه‌ی صنعت یاسکاوا موتومن کمک می‌کند.

کنترلر‌های YRC۱۰۰۰ نسل جدیدی از کنترلر‌های ربات یاسکاوا یک سیستم کنترلر چند محوره برای ربات‌های با حرکت محیطی همچون مسیریاب‌ها، موقعیت یاب‌ها، حرمت هماهنگ‌کننده حداکثر ۴ ربات MASTER و SLAVE و محور‌های خارجی اضافی تا ۷۲ محور حرکتی را می‌توان برای کلیه‌ی ربات‌های جوشکاری و صنعتی سری‌های متنوع AR، GP، HC، PL و. . . برند یاسکاوا موتومن با YRC۱۰۰۰ دارای صفحه هوشمند برای کاربران حرفه‌ای و کاربرانی که به تازگی وارد دنیای رباتیک شده‌اند، دانست.

مفهوم عملکرد ربات‌های MOTOMAN در طول سال‌ها بر حسب بازخورد و تجربیات مختلف بیش از ۵۰۰۰۰۰ ربات نصب شده در این زمینه بهینه و تکامل یافته است.

در نتیجه‌ی یک محیط عملیاتی و برنامه‌نویسی کارآمد را به سادگی و قابل درک فراگرفته و علاوه بر این متخصصین می‌‍توانند با استفاده از زبان قدرتمند و سطح بالای Inform lll، دستورات قدرتمندی را به کار گیرند.

از logioc کنترل بهره برده و یا بر اساس سیستم‌های مدرن usb stick پیش روند.

فناوری کنترل حرکت در این کنترلر هوشمند با تکنولوژی برتر yaskawa sigma ۷ فوق‌العاده سریع و با شتاب بسیار زیاد، عملکردی عالی را فراهم می‌آورد.

با بررسی سیستم‌های کنترل‌کننده‌ی ربات ویژه خانواده ربات‌های جوشکاری یاسکاوا از قبیل ربات AR، ربات‌های سری GP و سری HC می‌توان متوجه پیشرفت سریع تکنولوژی با رشد بسیار پرسرعت و توسعه‌یافته‌ای در کشور ژاپن (زادگاه یاسکاوا موتومن و یاسکاوا الکتریک) شد.

ربات‌های صنعتی یاسکاوا همگام با پیشرفت فناوری و نوآوری‌های جدید در خدمت مصرف‌کنندگان خود بر اساس اصل مشتری مداری در سراسر اروپا و کشور‌های دیگر در حال اجرا هستند.

مشاهده این مطلب: اینورترهای امرن و یاسکاوا

ربات های سری جدید هوشمند (Smart Series)

یاسکاوا برای راه‌حل‌های مبتنی بر ربات را با محصولات سری جدید Smart Series ساده‌تر می‌کند:

این محصولات شامل ترکیبی از ربات‌های موتومن با راه حل‌های هماهنگ و از قبل پیکربندی شده (Pre-configuration) گیرنده‌های متعدد است که امکان اتصال و بازی واقعی را برای برنامه‌های ربات فراهم می‌سازد.

این امر، جستجوی دشوار عنصر‌های گیرنده‌ی مناسب، کابل‌های ارتباطی، شاخه‌های تولیدکنندگان متنوع، فلنج آداپتور و به دنبال آن مونتاژ پیچیده را پایان می‌دهد.

سری Smart بسته‌های آماده با تمام لوازم جانبی لازم را به شکل یک روش ساده اما مبتکرانه برای استخراج راه‌حل‌های ربات برای کاربرد‌های مشترک یا معمولی ارائه می‌دهد.

در حال حاضر، سری Smart شامل گیرنده‌های خلاء uum و ماژول‌های شرکای این فناوری OnRobot و Weiss Robotics می‌باشد. تولیدکنندگان در برند‌های دیگر قرار است به زودی این روش را در پیش بگیرند.

یاسکاوا در رویداد Automatica Sprint

مزایای ربات های جدید سری هوشمند یاسکاوا موتومن (Smart Series)

۱. پیکربندی از پیش آماده (Pre-configuration)

۲. راه‌اندازی و استقرار کاربر پسند از جعبه

۳. ایده‌آل برای مشتریانی که تازه به دنیای رباتیک وارد می‌شوند یا به دنبال یک راه‌حل آسان برای اتوماسیون هستند.

برنامه نویسی و عملکرد ساده ربات

برخلاف اجرای سنتی پیچیده‌تر ربات‌ها، که نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه جهت آموزش داشت، فناوری ربات‌های سری جدید هوشمند (Smart Series) برنامه‌نویسی و کارکرد ساده و بصری را برای نیروی کار ربات‌ها در صنایع مختلف فراهم می‌سازد.

با استفاده از گیرنده‌ها و لوازم جانبی متعدد موجود در رقبا و شرکای این فناوری، ربات‌های سری هوشمند می‌توانند به راحتی با تغییر الزامات تولید سازگار شده و به راحتی برای کار بعدی مستقر شده و مجدد نصب و راه‌اندازی شوند.

صد درصد صنعتی

با تمام ساده‌سازی‌ها، ربات‌های سری اسمارت یاسکاوا موتومن به هیچ وجه عملکرد صنعتی صد‌درصدی خود را از دست نمی‌دهند.

کلیه‌ی ربات‌های سری هوشمند این شرکت توسط سیستم کنترل‌کننده‌ی جمع و جور و در عین حال بسیار قدرتمند YRC۱۰۰۰micro ساخت همین کمپانی به‌سادگی کنترل می‌شوند.

برای اینکه طیف گسترده‌ای از برنامه و توابع به صورت ۱۰۰% کاربر پسند باشند، برنامه‌نویسی از طریق Smart Pendant و با عملکرد ثبت شده Smart Frame اجرا می‌شود.

تمرکز بر پایداری در Automatica Sprint

علاوه بر این فناوری جدید و ۱۰۰% نوآورانه، یاسکاوا می‌تواند بهره‌وری و پتانسیل مصرفی در عملیات‌های روزمره‌ی کارخانجات و زیرساخت‌های صنعتی را نشان دهد.

یک نمونه از پتانسیل‌هایی که تاکنون در صنایع به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته، درایو‌های AC هستند. استفاده از موتور‌های کنترل شده توسط اینورتر چندان مقبولیت جهانی پیدا نکرده است.

اگرچه (با تخمین محافظه‌کارانه) نسبت به درایو‌های کنترل نشده با فرکانس بین ۱۵ تا ۳۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

با یک اینورتر ماتریس احیا‌کننده‌ی مستقیم مانند اینورتر سری U۱۰۰۰، انرژی می‌تواند از قبل به شبکه برق بازگشته و در دسترس سایر مصرف‌کنندگان نیز قرار بگیرد.

استفاده گسترده و مقاوم‌سازی مجدد سیستم‌های موجود نیز به حفظ منابع با ارزش انرژی و محیط زیست کمک می‌کند و مجموعه‌ی یاسکاوا از این روند پشتیبانی می‌کند.

راه‌حل‌های کنترل برای اتصال ساده با معماری‌های موجود مثالی از این سیستم می‌باشد.

بخش انرژی محیط زیست یاسکاوا (EED) ژنراتور‌های بزرگ و راه حل‌های اینورتر را برای انرژی باد، سیستم‌های محرکه‌ی دریایی هیبریدی و ۱۰۰% الکتریکی و همچنین درایو‌های توربو برای انواع پمپ و کمپرسور‌های باد پرسرعت ارائه می‌دهد.

در سال‌های اخیر پایداری، هدف اصلی و استراتژیک برای یاسکاوا بوده است.

این شرکت در پروژه‌های ساختمانی خود در اروپا این هدف را به شکل مداوم دنبال کرده است.

مثلاً توسعه‌ی مرکز رباتیک در Allershausen در نزدیکی مونیخ آلمان، که در سال ۲۰۱۸ افتتاح شده، به عنوان یک ساختمان با مصرف انرژی و مطابق با استاندارد KfW ۵۵ آلمان طراحی شده است.

این تجهیزات شامل چراغ‌های LED کم مصرف و سیتم‌های سرمایشی بسیار کم مصرف در اماکن اداری است.

بخش عمده‌ای از انرژی مورد نیاز توسط منابع تجدید پذیر مانند بیوگاز و سیستم فتوولتائیک داخلی تأمین می‌شود.

به همین ترتیب، کارخانجات جدید تولید ربات در Kočevje کشور اسلوونی و دفتر جدید درHattersheim، Hessen نیز برای مطابقت با آخرین استاندارد‌های پایداری طراحی شده اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ربات‌های صنعتی یاسکاوا ، دریافت آموزش، مشاوره تخصصی و پشتیبانی با بخش فنی «ایران یاسکاوا» نمایندگی رسمی محصولات یاسکاوا در ایران در ارتباط باشید.

نیرو‌های متخصص ما در این مسیر از استارت آپ‌ها حمایت کرده و همراه کسب و کار‌های صنعتی داخل کشور خواهند بود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.