حضور یاسکاوا در نمایشگاه Automatica

حضور یاسکاوا در نمایشگاه Automatica

یاسکاوا در نمایشگاه ۲۱Automatica الی ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، مرکز نمایشگاهی مونیخ آلمان”فناوری ربات برای اتوماسیون هوشمند” را مژده داد. سازنده ربات‌های موتومن بر راه‌حل‌هایی تمرکز کرده است که از شرکت‌های کوچک‌تر در ورودشان به چرخه اتوماسیون نیز پشتیبانی می‌کند.

نوآوری‌های غرفه YASKAWA در نمایشگاه Automatica

با محیط‌های برنامه‌نویسی مناسب مانند آویز هوشمند، فناوری‌هایی مانند هدایت دستی یا تطبیق ابزار‌های برنامه‌نویسی ساده به عنوان مثال قلم برنامه‌نویسی TracePen استارت‌آپ آلمانی Wandelbots – Yaskawa در نمایشگاه Automatica نشان داد که امروزه راه‌اندازی و عملکرد ربات‌ها چقدر ساده است.

رباتیک نیروی محرکه صنایع آینده!

نقش اتوماسیون و رباتیک در آینده صنعت چیست؟ کدام فناوری‌های پیشرفته صنعت فردا را شکل می‌دهند؟ اهمیت هوش مصنوعی در صنایع چیست؟

نمایشگاه automatica که از ۲۱ تا ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ در مونیخ برگزار شد، هم به این سؤالات پاسخ داد و هم روند پیشرفت نوآوری‌های متعددی را ارائه داد.

سری جدید plug & playکوبات یاسکاوا  HC DTPراه‌اندازی سریع، نصب کوبات را به ویژه در پالت‌سازی و جوشکاری امکان‌پذیر می‌کند. مشخصات فنی این کوبات ها از جمله ظرفیت بار بیشتر از ۲۰ کیلوگرم، بازوی بلند و کلاس حفاظتی بالا IP67 حرف اول را در کیفیت می‌زند.

به عنوان مثال: کوبات یاسکاوا HC20

HC20 به ویژه در برنامه‌های بدون محافظ ایمنی با موفقیت عمل می‌کند. مطابق با فلسفه plug & play و موازی با سری جدید cobotما همچنین برنامه محصول شریک “ECOSYSTEM” خود را راه‌اندازی کرده‌ایم:

شبکه‌ای از محصولات جانبی مختلف و سیستم‌های همه کاره که به صورت آنلاین ارائه شده‌اند.

مجموعه گسترده ای از ربات های صنعتی

ربات‌های صنعتی کلاسیک از مجموعه گسترده موتومن، البته موضوعات بعدی در غرفه Yaskawa بودند:

ربات های جوشکاری یاسکاوا

برای مثال، ربات‌های جوشکار یاسکاوا سری AR که در تمام کار‌های پیچیده جوشکاری، قوس الکتریکی و برش با دقت، سرعت و کنترل دقیق فرآیند فوق‌العاده عالی عمل می‌کنند. سری ربات Motoman GP FGG توسط Yaskawa به طور خاص برای صنایع غذایی طراحی شده است.

FGG اصطلاح اختصاری “گریس درجه غذایی” و در نتیجه برای استفاده انحصاری از روان‌کننده‌هایی است که برای تولید مواد غذایی تأیید شده‌اند. نکته برجسته دیگر MotoSim بود، یک ابزار نرم‌افزاری که برای برنامه‌ریزی مجازی و بازرسی فرآیند‌های تولید در یک محیط سه بعدی طراحی شده است.

Marcus Mead رئیس رباتیک شرکت YASKAWA   

«پیشرفت‌های اخیر در فناوری‌های رباتیک، هوش مصنوعی و اینترنت‌اشیاء با هم گام‌های مهمی را در هوش ماشینی و اتوماسیون صنعتی برمی دارند. در نتیجه، پیشرفت‌های پایدار در اتوماسیون تطبیقی و مشارکتی اکنون در حال تحقق است»

Yaskawa سری Motoman PL

سری Motoman PL

Yaskawa همچنین با سری Motoman PL نسل فعلی ربات‌های پالت‌سازی با کارایی بالا را ارائه کرد. دستگاه‌های همه کاره برای پالت‌سازی و پالت زدایی خودکار و علاوه بر بسته‌بندی کلاسیک انتهای خط، به میزان فزاینده‌ای در لجستیک توزیع استفاده می‌شوند.

سری GP یاسکاوا موتومن

سری GP یاسکاوا موتومن

در نهایت سلول‌های مختلف با ربات‌های هندلینگ ۶ محوره از سری Motoman GP در این غرفه کار می‌کردند: این ربات‌ها با انواع ترکیب‌های برد-برد، وظایف مختلف اتوماسیون مانند فرآیند‌های جابجایی و ساخت یا بارگیری ماشین را حل می‌کنند.

یاسکاوا موتومن سری GP4

بسیاری از ربات‌های نمایش داده شده «ساخت اروپا» هستند:

در کارخانه Yaskawa در Kočevje، اسلوونی، تولید و تا حدودی توسعه یافته‌اند. آن‌ها نه تنها الزامات بازار اروپا را برآورده می‌کنند. آن‌ها مسیر‌های حمل و نقل کوتاه و زنجیره تأمین پایدار را نشان می‌دهند.

جمع بندی

همانطور که در مقالات قبلی خبرنامه ایران یاسکاوا منتشر شده شاهد حضور شرکت یاسکاوا موتومن اروپا و یاسکاوا الکتریک ژاپن در نمایشگاه‌ها، مراسمات اهدای جوایز نوآوری در طراحی و ساخت همچنین پلتفرم‌های جهانی مرتبط با اتوماسیون و رباتیک صنایع مختلف هستیم. در این مقاله نیز به محصولات سری جدید کمپانی یاسکاوا که در غرفه ویژه نمایشگاهی خود در مونیخ و زیر مجموعه Automatica و مشخصات و اهداف تولیدات این مجموعه پرداختیم.

سخن پایانی:

گروه صنعتی-بازرگانی ایران یاسکاوا نمایندگی محصولات یاسکاوا در تهران می‌باشد که سالهاست در زمینه واردات و فروش محصولات این مرکز فعالیت تخصصی دارد. به منظور دریافت لیست قیمت محصولات جدید یاسکاوا همین حالا با کارشناسان سایت در ارتباط باشبد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *