جوشکاری co2 با ربات یاسکاوا(2023)

جوشکاری co2 با ربات یاسکاوا(2023)

در دنیای جوشکاری، اتوماسیون صنعتی نقش مهمی در افزایش بهره وری، راندمان و کیفیت دارد. جوشکاری CO2 (کربن دی اکسید) که به عنوان جوشکاری MIG (گاز بی اثر فلز) نیز شناخته می شود، یک پروسه‌ی جوشکاری پرکاربرد در صنایع مختلف است. در این مقاله سعی بر این است که ترکیب اتوماسیون صنعتی در فرآیندهای جوشکاری CO2 بررسی شود و مزایا و پیشرفت هایی را که با کمک فن آوری های اتوماسیون ممکن شده است را بیان می‌کند.

بررسی فرایند جوشکاری co2 با ربات یاسکاوا با جزئیات بسیاری همراه می باشد که ممکن است به حیطه کاملا تخصصی تری سوق یابد، به همین جهت تلاش بر آن است تا با بیانی صریح اصل ماجرا را بازگو نماییم. از موارد بسیار مطرح در خصوص ربات جوشکاریco2 ، موضوع دقت بالا و عملکرد دقیق یاد میشود که دو اصل اساسی در فعالیت های صنعتی می باشد. جوشکاری co2 با ربات یاسکاوا دربردارنده انواع جوشکاری، از جمله جوشکاری زیگزاگی، خطی، گرد، آرگون و جوش نقطه ای است که این ربات به تنهایی موجب بالا رفتن راندمان در تولیدات انبوه می شود. ایران یاسکاوا با فعالیت در زمینه واردات و فروش انواع ربات های صنعتی پاسخگوی بازار کشور می باشد. عرضه ربات هایی مختص جوشکاری، جابجایی، رنگ پاشی، پالت گذاری، سوراخکاری، مونتاژ قطعات و دیگر ربات ها، تحت شرایط و خدمات ویژه توسط این مجموعه صورت می گیرد.

خدمات پس از فروش درایو یاسکاوا

این روزها پیشرفت تکنولوژی در حد معقولی به کمک حوزه های کاری مختلف رسیده است.  که فناوری به ربات‌های صنعتی و تولید ربات‌های جوشکاری رسیده، یکی از دغدغه‌های اصلی رسیدن به یک مدل بهینه در تولید ربات‌های جوشکاری است. همانطور که از نام ربات جوشکاری مشخص است، به کمک بازوهای جوشکاری و ربات‌های مشعل، قطعات به همدیگر جوش داده میشوند. به طور کلی دو نوع جوشکاری توسط ربات‌های جوشکاری انجام میشود. جوشکاری اتوماتیک و جوشکاری نیمه اتوماتیک.

ویژگی های ربات جوشکاری یاسکاوا

 جوشکاری co2 با ربات یاسکاوا با مزیت هایی همراه است که بررسی این نکات هم خالی از لطف نخواهد بود. از جمله ویژگی های بارز ربات جوشکاری یاسکاوا می توان به عملکرد دقیق با دقت و سرعت بالا اشاره داشت. ربات های یاسکاوا مناسب برای جوشکاری فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، ورق گالوانیزه، آلیاژ آلومینیوم و سایر مواد و یا به طور کل قطعات گوناگون خودرو، مبلمان فلزات، تجهیزات تناسب اندام، ماشین آلات مهندسی می باشد. همچنین قابلیت کار مداوم در حالت 24 ساعته یک موضوع بسیار مهم است.

فرایند  جوشکاری co2 با ربات یاسکاوا

در نظر داشته باشید که پروسه برنامه نویسی و راه اندازی ربات های صنعتی و تعمیر و نگهداری آنها لازمه متخصصین مرتبط می باشد. ایران یاسکاوا به پشتوانه متخصصین خبره خود تمامی خدمات مرتبط با محصولات را عهده دار می باشد و شما می توانید در هر زمینه ای با کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید. پروسه طراحی این محصولات با تنوع هایی نیز همراه می باشد که شرط اصلی برای تکمیل بودن فرایندهای کاری می باشد. مواردی همچون طراحی خطوط به صورت رباتیک و طراحی و ساخت فیکچیر رباتیک موارد اصلی می باشند.

ربات صنعتی جوشکاری CO2

با بررسی جوشکاری CO2به تفاوت ها، مزیت ها و جزئیات اصلی خواهیم پرداخت. این پروسه به عنوان یکی از فرآیندهای جوشکاری قوس الکتریکی اطلاق می گردد که به کمک گرمای تولید شده به واسطه قوس الکتریکی جریان مستقیم، به منظور ذوب فلز در ناحیه مورد نظر استفاده می شود و در راستای دسترسی به این نوع جوشکاری از گاز کربن دی اکسید یا همان  CO2استفاده میشود. این نوع جوشکاری به عنوان یکی از پرکاربردترین نوع جوشکاری محسوب می گردد و به کمک آن میتوان قطعات نازک و نیمه ضخیم فولادی را به یکدیگر متصل کرد.

حال در نظر داشته باشید که فرایندهای مذکور توسط یک ربات برنامه ریزی شده تحقق یابد!
تمیزی و ظرافت کار چندین برابر افزایش می یابد. روندکارها در حال رباتیک شدن است چرا که در طول جوش های زیاد نیروی انسانی توانایی جوش یکنواخت را از دست می دهد و ظاهر کار با چهره نامناسبی به نمایش در می آید. همچنین خطرات کار برای نیروهای انسانی دور می شود.

چرا استفاده از ربات جوشکاری CO2 رونق یافته است؟

همانگونه که در پاراگراف قبل اشاره شد این محصول با مزیت های خاصی یاد می شود که این مزیت ها به نوعی مسبب اصلی نام و آوازه این محصول می باشد.  این نوع جوشکاری ویژگی‌های مثبت زیادی با خود به همراه دارد که از جمله آنان می توان به:

  1. تغذیه از سیم جوش
  2. مشاهده قوس الکتریکی و حوضچه مذاب
  3. همچنین نیاز نداشتن به الکترود
  4. و اتصال فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی از جمله مهمترین مزیت‌های استفاده از جوشکاری CO2 به شمار میرود.

واهمه انسان از ربات های جوشکاری!

بدیهی است که نیروهای انسانی از بعد های زیادی نسبت به ربات ها واهمه داشته باشند. در بخش جوشکاری رباتیک، فرآیندهای مربوطه به کمک ربات جوشکاری که به شکل خودکار است، انجام می گیرد. پروسه کار در حالت دیمی نخواهد بود و ربات جوشکار، فرایند جوشکاری را بر اساس برنامه ای که توسط برنامه نویس، برنامه ریزی شده انجام می دهند و یکی از مزیت های شایان به ذکر موضوع برنامه ریزی مجدد ربات ها می باشد. جوشکاری رباتیک یک نسخه از حالت بسیار پیشرفته جوشکاری خودکار شناخته میشود که در این حالت، دستگاه مد نظر، موضوعات مربوط به جوشکاری را انجام می دهد. البته بدیهی است که در این حالت هم، متخصصین جوشکاری بر عملکرد دستگاه جوشکاری رباتیک، کنترل و نظارت لازم را خواهند داشت.

خرید ربات جوشکاری یاسکاوا از مراکز معتبر

تهیه انواع ربات های یاسکاوا از مراکز و نمایندگی های معتبر بهترین روش می باشد، چرا که موارد مرتبط با خدمات پس از فروش، یکی از خدمات مهم در این قبیل موارد می باشد. پس از تهیه محصول مد نظر این احتمال وجود دارد که هزینه های اولیه مربوط به نصب و راه اندازی ربات جوشکاری در ظاهر زیاد به نظر برسد، ولی توجه داشته باشید که در بلند مدت از نظر اقتصادی و کیفی و با توجه به افزایش راندمان بسیار با صرفه و اقتصادی خواهد بود. چرا که انجام تمامی این موارد بایستی توسط متخصصین مربوطه انجام گردد. شما با صرف تمامی این موارد در کوتاه مدت، بازدهی بالایی را از بابت فرایند های جوشکاری تکراری و حجم بالا مشاهده خواهید کرد. ایران یاسکاوا با عرضه تمامی محصولات مجموعه بزرگ یاسکاوا در خدمت رسانی شما می باشد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *