کاربرد های تخصصی اینورتر یاسکاوا و معرفی نمایندگی رسمی اینورتر یاسکاوا

کاربرد های تخصصی اینورتر یاسکاوا و معرفی نمایندگی رسمی اینورتر یاسکاوا

هنگامی که از کلمه اینورتر یاسکاوا صحبت می‌شود اولین سوالی که پیش می‌آید این است که کاربرد اینورتر یاسکاوا چیست، مثلاً در سیستم‌های تهویه هوا، یخچال و فریزر و لامپ‌های فلورسنت و حتی آسانسور یا قطارهای پر سرعت نیز مورد استفاده می‌باشد.

درایو AC (اینورتر صنعتی) چیست؟ اینورتر یاسکاوا

برای تهویه مطبوع، درایو AC یا اینورتر صنعتی سرعت موتورها را تغییر می‌دهد و با تنظیم حجم هوا به شما این امکان را می‌دهد تا در دمای مطبوع‌تری تنفس کنید. از آنجا که یک اینورتر صنعتی یا درایو AC سرعت چرخش شفت موتور را کنترل می‌کند تا موتور بیش از حد لازم سرعت نگیرد، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش CO2 نیز می‌شود.

استفاده از درایوهای AC یا همان اینورتر صنعتی به طور چشمگیری بهره‌وری کارخانه را افزایش داده و به توسعه صنعتی کمک شایانی کرده است. با استفاده از درایوهای AC می توان در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد، شروع نرم و توقف نرم را ایجاد کرد، مصرف انرژی را کم کرد و آزادانه تغییر جهت چرخش موتور را محقق ساخت. در این بخش کاربرد اینورتر صنعتی یا درایو AC در کاربردهای مختلف صنعتی توضیح داده شده است.

سرعت / گشتاور با تغییر فرکانس کنترل می شود

درایوهای AC از دهه 1970 میلادی در میان همگان رایج شده است، برای اولین بار در نساجی از اینورتر صنعتی استفاده شد. صنعت نساجی از فرآیندهای متنوعی تشکیل شده است و الزامات مربوط به درایوها بسته به کاربرد متفاوت است.

بیایید به یک مثال در مورد کنترل Winder در فرآیند ریسندگی نگاهی بیندازیم. winder با استفاده از یک رول نخ کشیده را جمع می‌کند و برای کنترل کشش با سرعت زیاد حرکت می‌کند.

سرعت / گشتاور با تغییر فرکانس کنترل می شود اینورتر یاسکاوا

ماشین آلات تولید کاغذ نیز دارای پروسه‌ای پیچیده مانند دستگاه نساجی هستند و باید سرعت چرخش رول‌های کاغذ دقیق کنترل شود.

اینورتر صنعتی یا درایو AC با تغییر فرکانس می‌تواند به راحتی سرعت موتور و گشتاور را تغییر دهد و کنترل بسیار دقیق را ایجاد کند.

ذخیره انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی را می توان با تغییر آزادانه سرعت چرخش موتور و کار نکردن دستگاه بیش از حد لازم، تحقق بخشید. به عنوان مثال در مورد دمنده‌های فن، جریان هوا با افزایش یا کاهش مقاومت هوا با یک دمپر (شیر) تنظیم می‌شود. حتی اگر حجم هوا کاهش یابد، میزان مصرف برق آنقدر هم کاهش نمی‌یابد.

همین امر در مورد پمپ ها نیز صدق می‌کند، جایی که معمولاً سرعت جریان توسط دریچه‌ها تنظیم می‌شود. موتور محرکه با ظرفیت کامل کار می‌کند و انرژی مصرف می‌کند. در مقاله مربوط به اینورتر پمپ بیشتر و مفصل تر در این باره توضیح داده شده است.

با استفاده از درایو AC یا همان اینورتر صنعتی می‌توان با کنترل سرعت موتور، جریان هوا و سرعت جریان را تنظیم کرد و از این طریق باعث کاهش مصرف انرژی موتور شد.

ذخیره انرژی اینورتر یاسکاوا

کمپرسورها به دلیل مصرف زیاد انرژی در کارخانه‌ها، در سال‌های اخیر توجه افراد را به خود جلب کرده‌اند.

این کمپرسورها با کنترل سرعت حرکت و با توجه به میزان هوای مورد نیاز با استفاده از درایوهای AC، در صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار موثر هستند. در صورت کنترل خروجی ثابت، می تواند با افزایش حجم هوای تخلیه، به راندمان بالاتر دستگاه نیز کمک کند.

شروع نرم و متوقف کردن و کاهش قدرت تجهیزات دریافت انرژی

از آنجا که اینورتر صنعتی یا درایو AC از فرکانس پایین شروع بکار می‌کند و شتاب افزایش سرعت با هر زمانی قابل تنظیم است (این مورد برای توقف نرم هم امکان‌پذیر می‌باشد) به جلوگیری از ریختن بارهایی که بر روی نوار نقاله درحال حرکت هستند کمک می‌کند.

همچنین با کاهش جریان در هنگام راه‌اندازی، بار در سمت منبع تغذیه کاهش می‌یابد و این باعث می‌شود تجهیزات کمتری برای دریافت انرژی مورد نیاز باشد.

شروع نرم و متوقف کردن و کاهش قدرت تجهیزات دریافت انرژی

این ویژگی ها برای اینورتر آسانسور و پله برقی نیز ایده‌آل است. آسانسورهایی که افراد را بالا می‌برند برای بهبود عملکرد اساسی باید یکدست حرکت کنند.

علاوه بر این، سازه‌های برای ساخت این محصول نیاز می‌باشد که از نظر جایگیری و فضای مورد نیاز بسیار ظریف و کوچک باشد زیرا آن‌ها اغلب در فضاهای محدود ساختمان نصب می‌شوند.

پله برقی

پله برقی‌ها در مواقعی که کسی سوار بر آن‌ها نیست بی‌حرکت باقی می‌مانند و در صورتی که شخصی بر روی آن سوار می‌شود با وجود حسگر شروع به حرکت می‌کنند که این برای انسان بسیار خطرناک می‌باشد زیرا شتاب اولیه‌ی پله برقی باعث می‌شود تا شخص تعادل خود را از دست بدهد.

پله برقی

استفاده از اینورتر صنعتی یا درایو AC می‌تواند با شروع نرم از این خطر جلوگیری کند و به آرامی شروع به حرکت کند.

تغییر جهت چرخش آزادانه 

اینورتر صنعتی یا همان درایو AC به راحتی با تغییر سیگنال ورودی داخلی (فرمان چرخش) می‌تواند جهت چرخش را تغییر دهد.

تغییر جهت چرخش آزادانه

همچنین اینورتر صنعتی، بر خلاف منبع تغذیه تجاری، از یک جریان راه‌اندازی زیاد استفاده نمی‌کند و اجازه می‌دهد تا با یک جریان کوچک شتاب شروع شود، همچنین این امکان را می‌دهد تا عملیات مکرر شروع و متوقف شدن انجام شود.

تغییر جهت چرخش آزادانه

بهتر است بدانید که حرکات مکرر بالا و پایین آمدن آسانسورها از دلایل کاربرد در ماشین‌آلات برای پردازش قطعات فلزی ارزشمند است. و نمونه بارز یک برنامه‌ریز برای پردازش قطعه کار است. از آنجا که قطعه کار با حرکت خطی معکوس بریده می‌شود، اغلب چرخش طبیعی و معکوس انجام می‌شود.

علاوه بر این، طیف گسترده‌ای از سرعت متغیر برای دستیابی به سرعت مطلوب بسته به قطعه کار مورد نیاز است. کرم سنگین که برای تهیه کیک‌های خوشمزه ضروری است را شما اکنون می‌توانید با دستگاه درست کنید.

دستگاه کرم سنگین حرکات خمیری استادکاران ماهر را برنامه‌ریزی می‌کند و جهت چرخش، تعداد چرخش‌ها و زمان کار را با درایو AC یا اینورتر صنعتی کنترل می‌کند. اینورتر صنعتی تولید پایدار کرم تازه با کیفیت بالا را تضمین می‌کند.

صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر توسط انرژی الکتریکی احیا کننده

جرثقیل ها و انبارهای خودکار، همه چیز را به سمت بالا و پایین، چپ و راست، عقب و جلو حرکت می‌دهند. درایو AC یا اینورتر صنعتی با خاموش کردن موتور در مواقعی که به آن نیازی نیست باعث می‌شود صرفه‌جویی قابل توجهی در انرژی حاصل شود.

صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر توسط انرژی الکتریکی احیا کننده

ما در حال حاضر کاربرد اینورتر صنعتی یا درایو AC را با تمرکز بر روی کاربردهای صنعتی معرفی کرده‌ایم. در پاسخ به خواسته‌های متنوع برای اتوماسیون، سرعت و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، این محصولات نه‌تنها در ساخت بلکه در زیرساخت‌های مربوط به جامعه و زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند و از مهمترین کاربرد های اینورتر صنعتی می‌باشند.

صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر توسط انرژی الکتریکی احیا کننده

فناوری تبدیل انرژی همچنین در مورد انرژی محیطی مانند وسایل نقلیه الکتریکی، تولید برق، تولید انرژی بادی و آب کاربرد دارد و پیش‌بینی می‌شود بیشتر گسترش یابد.

جدیدترین مدل های اینورتر یاسکاوا

در بخش های بالا در رابطه با کاربرد اینورتر صنعتی آشنا شدید. یکی از بهترین برند‌های اینورتر، اینورتر یاسکاوا می‌باشد که امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. حال این موضوع ذهن برخی از افراد را درگیر می‌کند که چگونه به جدیدترین مدل‌های اینورتر یاسکاوا دسترسی داشته باشند. چگونه به نمایندگی خرید اینورتر یاسکاوا مراجعه کنند.

جدیدترین مدل های اینورتر یاسکاوا

در پاسخ به این سوال‌ها بهتر است بدانید که فروش اینورتر یاسکاوا در سراسر شهر‌های ایران به صورت رسمی وجود دارد و شما با مراجعه به نمایندگی اینورتر یاسکاوا می‌توانید از جدیدترین مدل های اینورتر یاسکاوا دیدن فرمایید و با توجه به نیاز‌های خود بهترین اینورتر یاسکاوا را برای خود خریداری کنید.

درایو یاسکاوا ۱۰۰۰ اسب بخار

اینورتر یاسکاوا سری A1000 یکی از پر آپشن‌ترین سری‌ها است که کیفیت، عملکرد، انعطاف‌پذیری و سازگاری با محیط زیست را برای صنایع مختلف فراهم می‌سازد. از ارتباطات شبکه، بازخورد و ورودی/خروجی قابل ارتقاء در کنترل حرکت فن‌های ساده و پمپ گرفته تا ماشین‌آلات پیچیده می‌توان از این محصول ویژه کمک گرفت. در کل خرید درایو یاسکاوا مدل A1000 راه‌حل ویژه‌ای برای نصب و راه‌اندازی‌های جدید صرف نظر از نوع کاربرد محسوب می‌شود.

نمایندگی رسمی اینورتر یاسکاوا

در نمایندگی اینورتر یاسکاوا فروش اینورتر یاسکاوا به صورت نقد و اقساطی صورت می‌گیرد و شما به‌راحتی با توجه به نیاز‌های خود می‌توانید اینورتر یاسکاوا را خریداری کنید.

نمایندگی رسمی اینورتر یاسکاوا در شهر‌های بزرگ ایران به صورت رسمی فعالیت دارد و آماده‌ی ارائه‌ی انواع مختلفی از اینورتر یاسکاوا به شما می‌باشد. همچنین کاربرد اینورتر صنعتی را نیز متخصصان مربوطه به صورت جداگانه برای هر اینورتر صنعتی درج کرده و برای شما ارائه می‌دهند.

نمایندگی های رسمی فروش اینورتر نیز برای راحتی کار شما از سایت‌های مخصوص فروش اینورتر استفاده می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند تا با مراجعه به این سایت در خانه از محصولات اینورتر یاسکاوا دیدن فرمایید.

 

به طور کلی، اینورترهای یاسکاوا مبدل های فرکانس با کارایی بالا هستند که برای کنترل سرعت موتورهای AC در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شوند. Yaskawa تولید کننده پیشرو در اینورترها است و طیف گسترده ای از محصولات را برای رفع نیازهای مختلف صنایع مختلف ارائه می‌دهد. این اینورترها به دلیل قابلیت اطمینان، کارایی و فناوری پیشرفته خود شناخته شده اند و برای کاربردهایی مانند سیستم های نوار نقاله، فن ها، پمپ ها هستند. اینورترهای یاسکاوا همچنین دارای ویژگی‌های مختلفی مانند عملکردهای ایمنی داخلی، حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی، و رابط‌های کاربری آسان برای عملکرد و نگهداری روان هستند.

اینورتر یاسکاوا برای کنترل دقیق سرعت و گشتاور موتور طراحی شده اند و از عملکرد روان و کارآمد ماشین آلات صنعتی اطمینان حاصل می‌کنند. آن ها همچنین به دلیل اندازه جمع و جور، نصب آسان و رابط کاربر پسند خود شناخته شده اند که آنها را به انتخابی محبوب در میان تولید کنندگان و متخصصان اتوماسیون تبدیل می‌کند. با اینورتر یاسکاوا ، می‌توانید انتظار بهبود عملکرد، کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر مفید تجهیزات خود را داشته باشید. چه به یک درایو ساده برای کاربردهای اساسی یا یک راه حل پیچیده برای سیستم های پیچیده نیاز داشته باشید، یاسکاوا طیف وسیعی از اینورتر ها را برای برآوردن نیازهای خاص شما دارد.

علاوه بر این، اینورترهای Yaskawa به دلیل کیفیت خوب و قابلیت اطمینان خود شناخته شده اند و عملکرد بی وقفه را در محیط های صنعتی تضمین می‌کنند. آن ها همچنین مجهز به الگوریتم های کنترلی پیشرفته و رابط های ارتباطی هستند که امکان ادغام یکپارچه با سایر سیستم ها و دستگاه های اتوماسیون را فراهم می‌کند. خدمات فنی و پشتیبانی شرکت ایران یاسکاوا نیز دارای رتبه بالایی است و در نصب، برنامه‌نویسی، عیب‌یابی و نگهداری اینورترهای خود کمک می‌کند. به طور کلی، اینورتر یاسکاوا یک انتخاب قابل اعتماد برای مشاغلی هستند که به دنبال مبدل های فرکانس با کیفیت بالا، کارآمد و قابل اعتماد برای کاربردهای صنعتی خود هستند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.