اینورترهای تک فاز و سه فاز یاسکاوا به کدام یک نیاز دارید !؟(2023)

اینورترهای تک فاز و سه فاز یاسکاوا به کدام یک نیاز دارید !؟(2023)

یک قانون کلی برای کمک به تمایز بین اینورترهای تک فاز و سه فاز وجود دارد. منازل مسکونی معمولاً از منبع تغذیه تک فاز استفاده می کنند، در حالی که تأسیسات تجاری یا صنعتی از منابع تغذیه سه فاز استفاده می کنند. وقتی صحبت از اینورترها می‌شود، قانون تا حدودی یکسان است، آنچه در یک اینورتر سه فاز اتفاق می افتد این است که ورودیDC تولیدی پنل های خورشیدی شما را به یک نوع خروجی AC سه فاز تبدیل می کند. یک اینورتر خورشیدی تک فاز ورودی DC  را به خروجی AC تبدیل می کند. همچنین می تواند آن را به تجهیزات تک فاز یا خود شبکه متصل کند. با این حال، یک درایو سه فاز، ورودی DC را که پنل های خورشیدی تولید میکنند به خروجی AC سه فاز تبدیل می کند.  برای یک منبع تغذیه تک فاز، شما فقط به دو سیم نیاز دارید که معمولاً فاز نامیده می شوند و سیم دیگری به نام نول. یک منبع تغذیه سه فاز فقط زمانی کار می کند که حداقل سه سیم وجود داشته باشد و باید از سیم های هادی و یک سیم خنثی تشکیل شود. فاز، یک ولتاژ یا جریانی است که در بین سیم های مورد استفاده فعلی و همچنین کابل خنثی همانطور که قبلاً ذکر شد وجود دارد. یک اینورتر تک فاز نیز معمولا با ظرفیت کمتر از 5 کیلو وات عرضه خواهد شد.

اینورترهای تک فاز و سه فاز یاسکاوا

آیا اینورتر تک فاز بهتر از سه فاز است؟

محدودیت خاصی برای نوع باری که یک اینورتر تک فاز می تواند تحمل کند وجود دارد. معمولاً این عدد 7500 وات یا حداقل 10 اسب بخار خواهد بود. شما باید مجموع کل وات تمام لوازم خانگی و چیزهایی را که می خواهید کار کنید تعیین کنید تا بتوانید ارزیابی کنید که آیا اینورتر تک فاز شما قادر به تامین انرژی آنها است یا خیر. گر بیش از 7.5 کیلو وات باشد، ممکن است بخواهید یک اتصال سه فاز را در نظر بگیرید. اینکه تک فاز یا سه فاز بهتر است به هدف شما بستگی دارد. یکی از مواردی که باعث تصمیم گیری های زیادی در این مورد می شود این است که اگر می دانید برق تک فاز در ملک خود دارید، ممکن است نتوانید یک اینورتر با اندازه بیش از 5 کیلو وات نصب کنید . با این حال، می توانید با اعمال تغییرات، ظرفیتی را که اینورتر تک فاز شما قادر به انجام آن است افزایش دهید. برخی از این موارد می تواند اضافه کردن یک باتری DC- coupled و استفاده از پنل های بزرگ تا 10 کیلو وات باشد.

مزایای اینورتر سه فاز نسبت به تک فاز چیست؟

مزیت اصلی اینورتر سه فاز نسبت به تک فاز این است که می تواند توان بیشتری را انتقال دهد.  راندمان نیز بالاتر از ماشین‌هایی است که ممکن است در یک فاز کار کنند. علاوه بر این، آنها همچنین هزینه کمتری دارند. توانی که یک واحد سه فاز ارائه می کند ثابت خواهد بود، در حالی که در یک اینورتر تک فاز، برق همیشه به راحتی توزیع نمی شود، به خصوص با در نظر گرفتن تعداد زیادی از موارد که اندازه آنها متفاوت است.  آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که بتوانید انرژی خورشیدی بیشتری را در مقایسه با انرژی یک فاز به خود شبکه ارسال کنید. به خصوص با در نظر گرفتن تعداد زیادی از موارد که اندازه آنها متفاوت است. به غیر از یک واحد چند فاز که خروجی بالاتری تولید می کند، آنها همچنین در مقایسه با گزینه های تک فاز کارآمدتر هستند، زیرا این گزینه های فاز محدودیتی برای توان کارآمد دارند. قانون اصلی در اینجا این است که مطمئن شوید که مقادیر مناسبی از توان را به چیزی که در شبکه خود دارید ارسال می کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که اینورترهای سه فاز توانایی تولید توان بیشتری را برای هر کاربری مستقیم دارند. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که بتوانید انرژی خورشیدی بیشتری را در مقایسه با انرژی یک فاز به خود شبکه ارسال کنید

مزایای اینورتر سه فاز نسبت به تک فاز چیست؟

مزایا و معایب استفاده از برق تک فاز چیست؟

استفاده از برق تک فاز و اینورتر مزایا و معایب مختلفی دارد. همه آنها به چیزی که شما قصد دارید  به آن توان دهید وابسته هستند. بیایید نگاهی به برخی از این مزایا و برخی از زمینه‌هایی بیندازیم که گزینه تک فاز ممکن است کاربردی نداشته باشد. به خاطر داشته باشید که برق تک فاز اغلب برای منازل مسکونی و همچنین منابع تغذیه ای که ممکن است در داخل کشور استفاده شود، برق تولید می کند. وسایل متعددی مانند بخاری، تلویزیون و حتی چراغ‌ها برای اینکه بتوانند کار کنند به سطح کمی از قدرت نیاز دارند. این یکی از مزایای اصلی استفاده از اینورتر تک فاز است .مزایای دیگر اغلب شامل طراحی و همچنین عملکرد خود واحد است که بسیار عمومی و معمولی است و نگهداری و پیروی از آن را آسان می کند. اکثر واحدها سبک وزن و همچنین جمع و جور هستند. استفاده از برق تک فاز مزایای بیشتری دارد. جریان کم است، به این معنی که این نوع توان تضمین می کند که  اینورتر می تواند با افزایش بازده در طول انتقال کار کند. همچنین بهتر است در کاربرد هایی که از 5 اسب بخار تجاوز نمی کنند استفاده شود.  استفاده از واحدهای اسب بخار کسری برای این نوع یونیت ها کارآمدتر است.

اجازه دهید نگاهی به برخی از معایب استفاده از برق تک فاز بیندازیم. اقلام تک فاز کوچکتر به گزینه های مدار بیشتری نیاز دارند زیرا مقدار توانی که اینورترهای تک فاز ارائه می دهند ممکن است برای راه اندازی اولیه برای برخی موارد ناکافی باشد.  همچنین متوجه خواهید شد که برخی از کاربرد هایی که نیاز به قدرت بیشتر یا بارهای الکترونیکی سنگین تری دارند، تنها با یک منبع تغذیه تک فاز یا اینورتر نمی توانند کار کنند. این نشان می دهد که اینورترهای تک فاز ممکن است نتوانند برای همه چیز بدون مدار اضافی یا تغییراتی در خود واحد استفاده شوند.

آیا می دانستید که می توانید برق سه فاز را به تک فاز تبدیل کنید؟ برای این کار به سیم خنثی نیاز است. استفاده از سیم خنثی ممکن است به اندازه روش های دیگری که ممکن است با آنها روبرو شوید دقیق نباشد. با این حال، استفاده از آن و حذف کامل دو فاز دیگر در خط تامین سه فاز به شما این امکان را می دهد که سیستم خود را به یک فاز تبدیل کنید. شما همچنین می توانید همین کار را برعکس انجام دهید. با استفاده از مبدل فاز می توانید یک منبع تغذیه تک فاز را به برق سه فاز تبدیل کنید. این نوع ابزار می تواند یک ولتاژ خط سوم ایجاد کند که به برق سه فاز اجازه می دهد در یک محیط تک فاز وجود داشته باشد.

کدام گزینه برای شما مناسب است؟ در اینجا یک قانون وجود دارد: اگر از قبل یک منبع تغذیه سه فاز دارید و نمی خواهید یا حتی به میکرو اینورتر نیاز دارید، اینورترهای خورشیدی سه فاز ممکن است بهترین گزینه برای شما باشند. شما پنل های خورشیدی خود را دارید، که الکتریسیته DC سپس به اینورتر شما منتقل می شود و سپس AC سه فاز تولید می کند. در اصل، خروجی AC سه فاز وجود دارد.

حال شرکت یاسکاوا اینورتر های تک فاز و سه فاز خود را در سری های A1000 و V1000 و J1000  و GA500 و R1000  وCR700 و … روانه‌ی بازار کرده است که با توجه به کاربرد مد نظرمان میتوان از هر یک استفاده کرد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.