سرو سیگما 7 یاسکاوا

سرو سیگما 7 یاسکاوا

سرو سیگما 7 یاسکاوا نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در فناوری کنترل حرکت است که راه حل هایی با کارایی بالا، کم مصرف و قابل اعتماد برای طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی ارائه می دهد. سرو یاسکاوا سیگما 7 با ویژگی‌های پیشرفته، قابلیت‌های یکپارچه ‌سازی و طراحی مدولار، به تولیدکنندگان و ادغام‌کنندگان سیستم کمک می‌کند تا بهره‌وری را افزایش دهند، بهره‌وری انرژی را بهبود بخشند و فرآیندهای اتوماسیون خود را بهینه کنند.

در ادامه به بررسی سرو سیگما 7 یاسکاوا می پردازیم.

 

سرو موتور سیگما 7  یاسکاوا

 • SGM7A (Low inertia, High speed)

– دارای انکدر 24 بیتی با وضوح بالا و تولید حرارت کم در نتیجه راندمان بالا

–  طراحی خاص به گونه‌ای که اندازه موتور بیست درصد کاهش یافته است (جانمایی بهتر)

– فلنج سازگار با سری سیگما 5

– بازه‌ی توان از 50 وات تا 7 کیلو وات

– ولتاژ: 200 ولت

 

 • SGM7G (Medium inertia, Large torque)

انکدر 24 بیتی با وضوح بالا-

ویژگی انکدر ها: راندمان بالا (تولید حرارت کم)-

کاهش اندازه موتور تا 20 درصد (جانمایی بالاتر)-

– فلنج این مدل نیز با سری سیگما 5 سازگار است.

بازه‌ی توان: 300 وات تا 15 کیلو وات-

ولتاژ: 200 ولت    –

– انکدر ها بر حسب نیاز می‌توانند (Absolute)  یا Incremental باشند.

 

 • SGM7P (Medium Inertia, Small Capacity)

انکدر 24 بیتی با دقت بالا-

اندازه‌ی فشرده تر، برای استفاده آسان تر در فضاهای کوچک –

حداکثر گشتاور: 14.3 نیوتن متر –

– فلنج سازگار با Sigma-5

آهنرباهای دائمی از جنس آهن نئودیمیم بور با چگالی شار بالا که باعث کاهش اندازه‌ی روتور می‌شود‌-

بازه‌ی توان: 100 وات تا 1.5 کیلو وات-

ولتاژ: 200 ولت –

-انکدر ها بر حسب نیاز می‌توانند (Absolute) یا Incremental باشند.

 

 • Linear Servo Motors

سروو موتورهای خطی با ویژگی های مانند سرعت بالا، شتاب سریع، کنترل سرعت خطی، عملکرد دقیق، نویز کم به بهبود عملکرد دستگاه کمک می کنند.

 

 • SGLF2 Series

دقت موقعیت یابی کمتر از میکرون –

و شتاب بالا  سرعت بالا (تا 5 متر بر ثانیه)-

نیروی زیاد خروجی  –

-طراحی خاص که باعث صرفه جویی در فضای نصب می شود

 

 • SGLG Series

این سروو موتورهای خطی دارای هسته ای از سیم پیچ های متحرک و مسیرهای آهنربایی ثابت تشکیل شده اند. سیم پیچ متحرک فاقد محتوای آهن است و از سیم پیچ های موتور با قالب گیری دقیق رزین ساخته شده است. مسیر آهنربای ثابت از دو صفحه فولادی نیکل شده با آهنرباهایی در هر طرف ساخته شده است. صفحات فولادی در یک انتها به هم متصل می شوند تا یک کانال U را ایجاد کنند تا فضایی برای سیم پیچ های متحرک فراهم شود. این سری از سیم پیچ 200 ولت و دارای حداقل نیروی ریپل دار می باشد.

 

 • SGLF Series

موتورهای خطی هسته آهنی از سیم پیچ های متحرک با هسته آهنی چند لایه و مسیرهای آهنربایی ثابت یک طرفه تشکیل شده اند. سیم پیچ متحرک موتور خطی از هسته آهنی چند لایه و بوبین های سیم پیچ پیش پیچی تشکیل شده است که در شکاف های واقع در هسته های آهنی چند لایه قرار داده شده است. کل واحد سیم پیچ به طور دائم در یک بدنه‌ی رزین رسانای حرارتی محصور شده است تا استحکام ساختاری را ایجاد کند. مسیر آهنربایی  از یک ردیف آهنربا ساخته شده است. روکش آهنربا از جنس استیل است که از آسیب جزئی تصادفی به آهنرباها محافظت می کند.

سرو سیگما 7 یاسکاوا

ویژگی

– چسبندگی لبه توسط نیروی مغناطیسی دندانه های زیرین از بین می‌رود.

– نیروی جاذبه مغناطیسی بین اعضای متحرک و ثابت می تواند به طور موثر برای افزایش صلبیت سیستم هدایت خطی استفاده شود.

–  PreLoad مغناطیسی بر روی انواع خاصی از یاتاقان‌های حرکت خطی می‌تواند به افزایش پاسخ فرکانسی سیستم کمک کند.

– پروفیل های فشرده منجر به سیستم های موقعیت یابی خطی می شوند

 

Direct Drive

کاربردهایی با بارهای زیاد که نیاز به گشتاور، دقت و استحکام بالا دارند، از هسته آهنی بهره خواهند برد. دیافراگم بزرگ مرکزی اجازه می دهد تا کابل ها و لوله ها از موتور عبور کنند و در فضا صرفه جویی شود.

ویژگی ها

عملکرد اتوماسیون را بهبود می بخشد

ایده آل برای کاربردهایی که به گشتاور بالا، دقت بالا و استحکام بالا نیاز دارند  –

کاربرد در بارهای بزرگ با نسبت اینرسی بالا و ممان بر بار مجاز امکان پذیر است-

–  دیافراگم مرکزی بزرگ برای صرفه جویی در فضای سیم کشی

– کاملا محصور و دارای سیستم خود خنک شونده

-آمپلی فایر به طور خودکار موتور را تشخیص می دهد و پارامترها را بر حسب آن بهینه می کند.

کاربرد

تجهیزات مونتاژ، رباتیک

 

سرو سیگما 7 یاسکاوا دارای کارایی بالا است که برای طیف وسیعی از اتوماسیون صنعتی و کاربردهای کنترل حرکت طراحی شده است. سرو سیگما 7 که توسط شرکت یاسکاوا، پیشرو جهانی در فناوری کنترل حرکت معرفی شده است، نشان دهنده آخرین پیشرفت ها در نوآوری سرو درایو است.

ویژگی های کلیدی سیستم سروو درایو سیگما 7 یاسکاوا

 1. درایو های سروو با کارایی بالا: درایوهای سروو سیگما 7 قابلیت های کنترل سرعت، گشتاور و موقعیت استثنایی را ارائه می دهند. آن ها دارای الگوریتم های کنترلی پیشرفته هستند، از جمله فناوری های اختصاصی i-SAVE و Advanced Autotuning Yaskawa که عملکرد و بهره وری انرژی را بهینه می کنند. درایو ها از طیف گسترده ای از انواع موتورها، از جمله سروموتورهای AC، موتورهای خطی و موتورهای درایو مستقیم پشتیبانی می کنند که انعطاف پذیری را برای کاربردهای مختلف فراهم می کند.
 2. بهبود بهره وری انرژی: درایوهای Sigma7 از ویژگی‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مانند ترمز احیاکننده و الگوریتم‌های کنترل بهینه، برای کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های عملیاتی استفاده می‌کنند. عملکرد i-SAVE به طور خودکار جریان موتور را برای مطابقت با نیازهای بار تنظیم می کند و بازده انرژی را بیشتر می کند.
 3. افزایش ایمنی : درایو های سیگما 7 یاسکاوا با ویژگی های ایمنی قوی، از جمله عملکرد داخلی STO (Safe Torque Off) طراحی شده اند تا ایمنی پرسنل و تجهیزات را تضمین کنند. قابلیت‌های تشخیصی و نظارتی پیشرفته، مانند ثبت خطای بلادرنگ و نگهداری پیش‌بینی‌کننده، به حداقل کردن زمان خرابی و بهبود قابلیت اطمینان سیستم کمک می‌کنند.
 4. یکپارچه سازی: سرو سیگما 7 یاسکاوا درا از طیف گسترده ای از پروتکل های ارتباطی، از جمله EtherCAT، PROFINET، و EtherNet/IP پشتیبانی می کنند که امکان یکپارچه سازی یکپارچه با سیستم های مختلف کنترل صنعتی را فراهم می کند. درایوها را می توان به راحتی با استفاده از ابزارهای نرم افزاری کاربر پسند یاسکاوا پیکربندی و برنامه ریزی کرد و فرآیند راه اندازی و راه اندازی را ساده می کند. طراحی فشرده و مدولار: سرو سیگما 7 یاسکاوا دارای طراحی جمع و جور و مدولار هستند که امکان نصب انعطاف پذیر و صرفه جویی در فضا در کابینت های کنترل را فراهم می کند. رویکرد ماژولار مقیاس پذیری و سفارشی سازی آسان را برای برآوردن نیازهای خاص برنامه های مختلف امکان پذیر می کند.

کاربرد های سرو سیگما 7 یاسکاوا

سرو سیگما 7 یاسکاوا به طور گسترده در انواع اتوماسیون صنعتی و برنامه های کنترل حرکت استفاده می شود، از جمله:
تجهیزات بسته بندی و جابجایی مواد – تولید نیمه هادی – رباتیک و خطوط مونتاژ خودکار – ماشین آلات چاپ و تبدیل – تجهیزات پردازش مواد غذایی و آشامیدنی – ماشین آلات نجاری و فلزکاری – صنایع نساجی و پوشاک – تولید تجهیزات پزشکی

نوشته های مرتبط