اتوماسیون جهانی و تولید و برگزاری اجلاسی در این زمینه

اتوماسیون جهانی و تولید و برگزاری اجلاسی در این زمینه

همایش اتوماسیون جهانی و تولید در روز چهارشنبه 14 سپتامبر  2016 درشیکاگو آمریکا برگزار می‌گردد این همایش به موضوعاتی که زیر مجموعه شعار اینترنت اشیا صنعتی هستند، می‌پردازد.چهارمین انقلاب صنعتی در حال تغییر فرآیند تولید می‌باشد، اتوماسیون صنعتی به طور موثری فرایند تولید محصولات را بهبود می‌بخشد و فناوری دیجیتال نوع جدیدی از کسب و کار را ایجاد کرده است.

اتوماسیون جهانی و تولید

 

اینترنت اشیا صنعتی (Industrial Internet of Things) یا به صورت مخفف IIOT یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین زمینه‌های گسترش اینترنت اشیا می‌باشد IIOT به معنی کاربرد این فناوری در زمینه‌های صنعتی و استفاده از آن به عنوان یک شبکه صنعتی هوشمند می‌باشد. با استفاده از IIOT در واحدهای صنعتی می‌توان کلیه اشیا در آن واحد را به یکدیگر متصل کرد و یک شبکه یکپارچه برای انجام کلیه امور تبادل اطلاعات، انجام امور کنترلی و مانیتورینگ به وجود آورد.

این فناوری در زمره ۴ فناوری بزرگ اصلی جهان قرار می‌گیرد که آینده اتوماسیون صنعتی را به‌شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد. پیشرفت این فناوری تا آنجایی خواهد بود که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۲۰ و با ورود شرکت‌های بزرگ و فعال اتوماسیون صنعتی به این زمینه، ارزش بازار این فناوری به بیش از ۳۱۹ میلیون دلار می‌رسد، که رقم قابل توجهی است و ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

در این نشست JACK NEHLIG رئیس فونیکس کنتاکت آمریکا در نطق خود توضیح می‌دهد که چگونه شرکت او با استفاده از اینترنت اشیاء کار می‌کند و در مورد فرآیند تولید مبتنی بر فضای ابرگونه توضیحاتی داده می‌شود و همچنین نگرش صنعت نسبت به اینترنت اشیاء مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

Industrial IOT

 

اینترنتِ اشیاء مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است که به طور خلاصه اینترنت اشیاء فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.

یک نمونه از شرکت‌هایی که از این فناوری استفاده می‌کنند شرکت اسمارت تینگز است که توسط سامسونگ خریداری شده این شرکت حسگرهای مختلفی را برای ایجاد خانه هوشمند در اختیار شما قرار می‌دهد.

با استفاده از این سنسورها می‌توانید متوجه شوید چه شخصی وارد منزل شما شده و یا از آن خارج می‌شود و حتی در صورت چکه‌کردن آب نیز گزارشی مربوط به نشتی سیستم آب دریافت کنید.

با گسترش و ارتقای ابزارهای موجود در این اکوسیستم، به عنوان مثال دستبند هوشمند مخصوص فعالیت‌های بدنی شما می‌تواند به محض خوابیدن شما، تلویزیون و چراغ‌ها را خاموش کند و یا حتی پیش از سوارشدن بر خودرو در زمانی مشخص، بهترین مسیر برای رسیدن شما به مقصد توسط خودرو انتخاب و در صورت دیررسیدن به محل قرار، پیامکی به شخص مقابل ارسال شود.

در مقیاس کلان از این سیستم می‌توان در جهت بهبود فعالیت‌های شهری مانند شمارش تعداد فضاهای خالی موجود در پارکینگ‌ها و یا بررسی کیفیت آب و هوای شهرها و وضعیت ترافیکی نیز بهره برد.

اینترنت اشیا در اتوماسیون صنعتی

تأثیرات اینترنت ‌اشیاء بر امنیت اتوماسیون صنعتی به رفع بزرگترین چالش سازندگان و صاحبان کسب و کار‌های صنعتی یعنی امنیت اطلاعات و حملات سایبری کمک می‌کند. سیستم ایمنی قدرتمند در دستگاه و تجهیزات پیشرفته با استفاده از علم هوش مصنوعی و داده کاوی موجب حفظ امنیت قطعات و هوشمندسازی دیتابیس صنایع در اتوماسیون صنعتی جهان می‌گردد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *