اینورتر های CR700 یاسکاوا با کاربرد اختصاصی برای جرثقیل

اینورتر های CR700 یاسکاوا با کاربرد اختصاصی برای جرثقیل

وقتی میخواهیم از جرثقیل در کشتی سازی، بنادر، سالن های تولید، مونتاژ و انبارها از اینورتر استفاده کنیم، ما بايد نه تنها جنبه هاى اقتصادى بلكه ويژگى هاى فنى را در نظر بگيريم. مشتریان خواهان راه حل های کارآمد هستند که عملیات را تسهیل می کنند. یاسکاوا هنگام پرداختن به این امور، از دهه ها تجربه خود با درایوهای جرثقیل استفاده می کند و با  CR700 اکنون یک درایو اینورتر جدید ارائه می دهد. به لطف عملکردهای هوشمند متعدد که مخصوص عملیات جرثقیل طراحی شده اند، این درایو باعث بهبود بهره وری، کاهش انرژی و هزینه های کلی، امکان اقدامات نگهداری پیشگیرانه و افزایش پایداری محیط زیست می شود.

سیستم ترمز هوشمند یکی از ویژگی های مهم اینورتر جرثقیلی یاسکاوا است. اپراتورهای جرثقیل می توانند در هر زمان تعداد فرمان های باز شدن ترمز را بخوانند. همین امر برنامه ریزی نگهداری ترمز را در عین افزایش ایمنی و در دسترس بودن آسان تر می کند. از ویژگی های هوشمند می توان به گزینه مدیریت تا سه مجموعه پارامترهای مختلف حرکتی در یک درایو اینورتر اشاره کرد. این گزینه به اپراتورها اجازه می دهد تا هزینه ها را کاهش دهند. براى نمونه، به جاى سه عدد درایو‌ عادى كه در جرثقیل هاى حمل و نقل كلاسيك به كار مى روند، اكنون تنها يك درایو به طور متوالى به كار مى رود.

اینورتر های CR700 یاسکاوا

اینورتر های جرثقیل باید به صورت شهودی برای کارکرد و ارائه عملکرد رضایت بخش باشند. به همین دلیل است که نیازهای مشتری همواره اولویت اول ماست. به طور اساسی می توان این موضوع را قبول داشت که درایو یاسکاوا در این موضوع بسیار قوی و قابل اعتماد هستند، زیرا آنها نتیجه بیش از 30 سال تجربه ما در صنعت جرثقیل هستند.

مهندسان شرکت یاسکاوا که اینورتر CR700 را طراحی کرده اند با قرار دادن تمرکز بیشتر در ارتباط با عملکرد، بر روی دستیابی به 10 سال کارکرد بدون نگهداشت، زمانی که محصول بطور مداوم 24 ساعت در روز استفاده می شود، تمرکز بیشتری داشته اند. بدین ترتیب تمامی درایو های CR700 با 22 کیلووات و بیشتر با یک راکتور یکپارچه DC تحویل داده می شوند تا مقدار THDi به طور قابل ملاحظه ای بدون اقدامات خارجی کاهش یابد.

تمامی توابع شناخته شده جرثقیل از سری موفق A1000 یک بار دیگر برای CR700 بهینه سازی شدند و توابع جرثقیل جدید اضافه شدند. یعنی اکنون CR700 نه تنها مدیریت ترمز را ارتقا داده بلکه سیستم ضد نوسان الکترونیکی یکپارچه ای نیز دارد که کارایی و ایمنی را در برنامه های کنترل موقعیت همگام برای عملیات بهبود می بخشد که به کمک آن می‌توان در عملیات کنترل موقعیت چندین درایو CR700 را به طور همزمان با دقت زاویه ای و با هزینه های بهینه شده به آسانی کنترل کرد.

یک ویژگی عملکرد جرثقیل، ویژگی اطلاعات طول کابل است که شامل تشخیص موقعیت قلاب می باشد. این عملکرد موقعیت قلاب فعلی را مشخص می‌کند که عملگرهای جرثقیل به آرامی بار ها را تنظیم می کنند. با این حال از ویژگی اطلاعات طول کابل نیز می توان برای فعال سازی سوئیچ های انتهایی مجازی استفاده کرد و در نتیجه امنیت بیشتری را شاهد خواهیم بود.

سازگاری نوآورانه بار موتور که نیازی به انکودر موتور ندارد، گشتاور مورد نیاز را به طور یکنواخت در بین گرداننده های شاسی توزیع می کند. تصمیم به حذف انکودر، دسترسی جرثقیل را افزایش داده است، زیرا امکان ارور انکودر را از بین می‌برد. در نتیجه سیستم کمتر تحت اثر منابع بالقوه خطا قرار می گیرد. علاوه بر توزیع خودکار بار بدون اینکدر موتور، CR700 عملکردهای لازم برای عملکرد در بارهای سبک و همچنین تشخیص بار در هنگام بلند کردن (مانیتورینگ آسانسور) را نیز دارا می باشد. بدین ترتیب، درایو اینورتر قادر است تشخیص دهد که آیا این فرآیند با بار کامل یا سبک شروع می شود یا خیر و در صورت وجود بار سبک، پارامترهای برنامه را برای بالا/پایین آوردن سرعت به طور خودکار تنظیم می کند. نتیجه این کار یک زمان سیکل سریعتر و بهبود عملکرد جرثقیل است.

ارتباط داده ها و پارامترسازی اینورتر های CR700 یاسکاوا

ارتباط داده ها و پارامترسازی

ورودی ها و خروجی های دیجیتال و آنالوگ برای ارتباط داده ها موجود است، مانند رابط های شبکه برای تمامی پروتکل های میدانی رایج. از توابع  یکپارچه می توان برای کاهش بیشتر هزینه های سرمایه گذاری استفاده کرد. این بدان معنی است که تا پنج درایو CR700 را می توان با استفاده از یک کارت ارتباطی شبکه واحد کنترل کرد. تعداد کارت ها برای درایوهای جرثقیل کاهش می ‌یابد که این امر هزینه های سیستم کلی را کاهش می دهد. هم این ویژگی و هم برنامه راه اندازی هوشمند و هم صفحه کلید شهودی روند راه اندازی را به حداقل کاهش می دهد که در طول راه اندازی اولیه، زمان قابل توجهی را ذخیره می کند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.